На Полтавщині секонд-хенди ухилились від сплати податків на 3,5 млн грн

У Кременчуці мережа секонд-хендів реєструвала одяг як гуманітарку й таким чином не платила податки

Податківці, в ході операції «Рубіж-2017», встановили, що група осіб зареєструвала в Кременчуці неприбуткову організацію й ввозила в країну одяг з Європи. Одяг декларували, як гуманітарну допомогу, але насправді збували у мережі секон-хендів. Враховуючи, що гуманітарна допомога не оподатковується, то країна недоотримала 3,5 млн грн. Про це, на власній сторінці у Facebook, повідомив заступник голови Фіскальної служби України Сергій Білан.

Одяг поставляли з Норвегії, Нідерландів, Данії, Швейцарії та Німеччини. Отримувачами гуманітарної допомоги значилися релігійні та громадські організації Полтавської, Дніпропетровської, Донецької та інших областей, а також медичні установи та Департамент праці та соціального захисту однієї з сільрад.

Мережа секонд-хендів діяла у Полтавській, Житомирській, Кіровоградській області. Ціна кілограма товару становила від 2 до 4 доларів США. Загальна вага ввезеного одягу понад 336 000 кілограмів. В результаті обшуків правоохоронці вилучили 20 тис. грн, 11 тис. валюти, 22,5 тонни одягу та документацію.

Нагадаємо, що заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло в 2016 році отримав у володіння Mercedes Benz, який оформлений також у вигляді гуманітарної допомоги.

Максим САМОЙДЮК, «Полтавщина»