На Полтавщині СБУ затримала на торгівлі зброєю колишнього та діючого співробітників поліції

На Полтавщині колишній та діючий співробітники поліції разом із колишнім засудженим організували торгівлю зброєю

Мережу збуту вогнепальної зброї та боєприпасів блокували на Полтавщині співробітники Служби безпеки України під процесуальним керівництвом прокуратури. Трьох її організаторів затримали. Про це повідомив Прес-центр СБУ.

Правоохоронці встановили, що троє мешканців Полтавської області через посередників організували торгівлю зброєю в регіоні. До складу угруповання входили колишній та діючий співробітник поліції, а також раніше засуджений за тяжкі злочини. «Товар» продавали під час особистих зустрічей з клієнтами.

Оперативники спецслужби задокументували чотири спроби збуту зброї. Під час останньої реалізації одного з «ділків» — співробітника поліції — затримали СБУшники. Він намагався продати два пістолети «ТТ» та 750 патронів

Правоохоронці провели 12 обшуків у помешканнях та в автомобілях фігурантів справи. Вони вилучили:

  • 3 пістолети «Наган», «ТТ», «ПМ»;
  • 2 пістолети невстановленого зразка;
  • автомат Калашникова;
  • понад 1000 патронів різного калібру;
  • запчастини до вогнепальної зброї;
  • глушники;
  • близько 1 кг марихуани.

Трьох членів угруповання затримали згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Їм повідомили про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.263 Кримінального кодексу України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами).

Правоохоронці продовжують слідчо-оперативні дії для притягнення до відповідальності всіх учасників угруповання та встановлення походження зброї.

UPD 15:13: На прохання речника поліції Полтавської області Юрія Сулаєва «Полтавщина» внесла корективи до попередньої версії публікації. За його словами, один із затриманих не є поліцейським, тобто безпосередньо правоохоронцем. Ця людина є працівником поліції цивільного найму. Такими співробітниками, зокрема можуть бути сантехніки чи інші працівники, яких наймає ГУНП для виконання окремих видів робіт.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»