В Полтавській області перевірять, як працюють електронні сервіси ЦНАП

Громадське об’єднання «Полтава» спільно з коаліцією організацій, в рамках програми «Просування молодіжного активізму в Центральній Україні» за сприяння Національного фонду на підтримку демократії (NED) розпочинають моніторинг електронних сервісів центру надання адміністративних послуг в Полтавській області.

Адміністративні послуги, що надаються державою та органами місцевого самоврядування, спосіб, принципи, їх прозорість та зрозумілість для населення – є основним показником цивілізованого та відкритого суспільства.

За останні роки майже в кожному місті обласного значення України було створено центри надання адміністративних послуг (далі – ЦНАП) та єдині дозвільні центри (далі – ЄДЦ), при впровадженні яких використовувались різні інноваційні механізми надання послуг.

Географія проекту включатиме три міські ЦНАПи Полтавської області: м. Полтави, м.Кременчук та м. Миргород. Для проведення моніторингу будуть залучені молодь та експерти з мережі «Творці майбутнього».

Проведення моніторингу роботи ЦНАПів надасть можливість проаналізувати рівень задоволеності користувачів адміністративних послуг, отримати інформацію про існуючі проблеми та коментарі щодо покращення системи надання адміністративних послуг. Моніторинг роботи ЦНАПів також надасть можливість узагальнити, проаналізувати та зробити певні висновки та рекомендації щодо їх покращення.

З цією метою волонтерами проекту була розроблена анкета для опитування громадян – отримувачів послуг ЦНАП, яка доступна в паперовому та в електронному вигляді. 26 лютого 2015 року відбулася зустріч волонтерів проекту із керівництвом ЦНАП м.Полтава. На зустрічі обговорювались питання стосовно якості та поширення надання адміністративних послуг населенню в електронному вигляді.

Отже, після тривалого часу роботи з’явилась реальна можливість оцінити ефективність роботи ЦНАПів, організаційний і технічний рівень надання послуг, наявність інформації щодо порядку надання адміністративних послуг, в тому числі електронних послуг.