На Полтавщині розпочали поширювати перший в Україні Довідник для рибалок любителів

У Полтавській області інспектори рибоохоронного патруля розпочали поширення «Довідника рибалки». Роботу проводять серед рибалок любителів безпосередньо під час рибоохоронної діяльності.

Деталі розповіла очільниця Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області Оксана Кулинич. 

— Інспектори здійснюють просвітницькі заходи щодо правил рибальства на водоймах та ринках Полтавської області. Працюють наші інспектори на території Кам’янського (Дніпродзержинского) водосховища, на Дніпрі, — розповіла Оксана Кулинич. 

Вона відзначила, що поширення довідників одними з перших розпочали заступник начальника Управління начальник рибоохоронного патруля № 1 Анатолій Лук’янчук, а також головні державні інспектори першого рибоохоронного патруля Олег Пархоменко та Олег Штефан. 

— Такий формат брошури (А7) обрано не дарма. Невеликий розмір зроблений для того, щоб рибалкам було зручно мати довідник при собі. Наприклад, покласти у кишеню і при потребі користуватися будь-де, — пояснив Анатолій Лук’янчук. 

Ініціатори створення довідника — Держрибагентство за підтримки Європейського Союзу через проект «Підтримка реалізації сільськогосподарської та харчової політики (SAFPI)».

Рибалки, що тримали довідник Рибалки, що отримали довідник

Такий довідник виготовлено для 15 областей України — тих регіонів, що знаходяться на каскаді водосховищ на Дніпрі та тих, де вже запущений та працює рибоохоронний патруль. Зокрема, такі довідники будуть поширювати у Київській, Рівненській, Харківській, Тернопільській, Івано-Франківській, Миколаївській, Черкаській, Херсонській, Чернігівській, Дніпропетровській, Запорізькій, Кіровоградській, Полтавській, Одеській та Чорноморському басейновому управлінні. 

Електронний вигляд Довідника рибалки у Полтавській області доступний за посиланням.

— Довідник містить загальні правила любительського рибальства, перелік законодавчих документів, що регламентують дане питання, перелік заборонених ділянок для здійснення вилову у відповідному регіоні, розміри риб, дозволені до вилову рибалкам тощо. Переконаний, така брошура буде справжньою знахідною для рибалок, — прокоментував заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий. 

Окрім того, на шпальтах Довідника прописана відповідальність за вчинення правопорушень.

— Рибалки можуть побачити всю інформацію щодо розмірів такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, розміри компенсації за вилов риби з Червоної книги України, номери телефону «гарячої» лінії. За цими номерами можна звертатись при виявленні правопорушення як на водоймах, так і на ринках, — зауважила Оксана Кулинич

Задля охорони зимуючої риби та згідно «Правил промислового рибальства в рибогосподарських водних об’єктах України» та «Правил любительського та спортивного рибальства» Полтавський рибоохоронний патруль затвердив перелік зимувальних ям, де з 1-го листопада і до кінця зими не можна рибалити

Додамо, що вилов риби регулюється Правилами любительського і спортивного рибальства. Про порушення можна повідомити за телефонами гарячої лінії: 050-747-2579; ‎096-907-5008.

Полтавський рибоохоронний патруль