На Полтавщині розкладають вакцину проти сказу для імунізації диких м’ясоїдних тварин

164 тисячі доз розкладають на території мисливських угідь, біля помешкань диких м’ясоїдних тварин

На Полтавщині розпочато весняну кампанію по розкладанню пероральної вакцини проти сказу. Першу партію вакцини «Броварабіc V-RG» у кількості 164,2 тис доз передали до частини районів Полтавської області для її розкладання на території мисливських угідь. Про це повідомили у прес-службі Полтавської ОДА.

19 квітня уже розпочався перший етап кампанії по розкладанню пероральної вакцини проти сказу, яка тривала до 21 квітня.

Райони, які не отримали вакцини у рамках першого етапу кампанії, отримали їх у другому етапі. І вже сьогодні, 25 квітня, ветеринарна служба розпочне другий етап розкладання пероральної вакцини для імунізації диких м’ясоїдних тварин в районах області.

Дані заходи проводяться задля збереження епізоотичного та епідеміологічної ситуації по сказу на теренах Полтавщини. Проведення весняної кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин здійснюється під контролем представників Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області та обласної державної лікарні ветеринарної медицини.

Довідково: Сказ — гостра вірусна хвороба, збудник якої передається через покуси та характеризується враженням центральної нервової системи. На сказ хворіють всі види тварин, птиця, а також людина. В Україні випадки сказу серед тварин реєструються в усіх областях. З початку року на Полтавщині зареєстровано 6 випадків спалаху даної хвороби.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»