На Полтавщині робочі групи моніторять об’єкти соціальної інфраструктури

Сьогодні на засіданні заступника голови Полтавської ОДА з постійно діючою комплексною робочою групою вирішували нагальні питання щодо об’єктів соціальної інфраструктури, забезпечення їх надійності та експлуатації.

По Полтавській області проводять моніторинг об’єктів соціальної інфраструктури. У кожному районі створюють робочі групи, які обстежують споруди. Після цього — звітуються обласній владі. Це потрібно для виявлення аварійних споруд та ремонту об’єктів задовільного стану.

У кожному районі або місті створюється робоча група, яка веде відповідну роботу. Вони складають графік моніторингу та подають звіти. Полтавська ОДА готова допомагати кожному району: виїхати зі спеціалістами або робочою групою, якщо є складне питання.

Питання технічного стану будівель об’єктів соціальної інфраструктури винесуть на апаратну нараду. Щоб мати зворотній зв’язок з райдержадміністраціями та детальніше обговорити це питання.

— Моніторинг — важлива і відповідальна робота. Бо якщо щось станеться, то питання будуть до балансоутримувача і звітів. Винесли на обговорення питання стану об’єктів, бо дехто ставиться до них формально. Тобто є такі райони, що відзвітувалися про задовільний стан об’єктів, але насправді це не так. У нас є дані про десять аварійних споруд з усіх перевірених,— наголосив заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло. 

Олег Пругло Олег Пругло

Про результати моніторингу технічного стану будівель об’єктів соціальної інфраструктури на території області розповіла начальник Управління містобудування і архітектури Ірина Особік:

— Заплановано для перевірки чотири міста: Полтава, Кременчук, Лубни, Горішні Плавні та кілька районів області. За інформацією, наданою з міст і районів, всі об’єкти соціального призначення знаходяться у задовільному стані, ніяких проблем немає. Проте за даними Управління культури Полтавської ОДА з усіх перевірених об’єктів в аварійному стані — десять. І сьогодні ми провели короткий звіт: моніторинг за четвертий квартал 2017 року.

Ірина Особік Ірина Особік

Для перевірки визначили 4207 об’єктів: навчальні заклади, заклади охорони здоров’я, культури та фізкультури. Через великий об’єм споруд та інформації робочі групи створили на місцях. Наразі перевірили 1092 об’єктів, це близько 25% від усієї кількості. 

Проте інформація, яку надають у звітах, не завжди стосується технічного стану споруд. Ірина Особік наголосила, що їх цікавить лише стан конструкції: фундамент, дахи, перекриття тощо. А голови ОТГ, місцева влада чи її представники можуть звернутися до Управління за консультацією.

Олександр Семко Олександр Семко

Про теоретичні основи щодо обстеження будівель і споруд для визначення та оцінки їх технічного стану розповів доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри «Архітектури та міського будівництва» Полтавського національного технічного університету Олександр Семко. 

Технічних станів є чотири: перший — нормальний, другий — задовільний, третій — непридатний до експлуатації, четвертий — аварійний. Стан споруд погіршується через його розміщення, умови експлуатації тощо. Він закликає представників на місцях звертатися до спеціалістів, які проконсультують.

Прес-служба Полтавської ОДА