На Полтавщині пройшов обласний зліт юних любителів науки та техніки

Сьогодні у Полтавському обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді пройшов обласний зліт юних любителів науки та техніки. Учасники демонстрували свої винаходи та раціоналізаторські ідеї.

Проводити обласний зліт юних любителів науки та техніки вже стало доброю традицією. Цей рік теж не став винятком — у Полтавському обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді зібралися юні винахідники зі всієї Полтавщини.

Мета Зльоту: підтримка та розвиток науково-технічного винахідництва і раціоналізаторства серед учнівської молоді; стимулювання творчого, інтелектуального, духовного розвитку особистості, задоволення її потреб у творчій реалізації; виявлення кращого досвіду науково-практичної та експериментальної діяльності учнівської молоді; активізація роботи учнівських творчих об’єднань; ознайомлення юних винахідників із сучасними досягненнями в галузі інформаційного та методичного забезпечення винахідницької діяльності; залучення учнівської молоді до раціоналізації та винахідництва, направлення на вдосконалення і поліпшення техніки та виробництва.

Сергій Рибалко вітає учасників Сергій Рибалко вітає учасників

Учасники Зльоту Учасники Зльоту

Продемонструвати свої винаходи до Полтави приїхали 10 команд, у кожній із яких по два учасники. Це вихованці технічних гуртків Станції юних техніків, Центрів позашкільної освіти, Будинків і центрів дитячої та юнацької творчості. Привітати їх до центру науково-технічної творчості завітав начальник управління позашкільної, професійної (професійно — технічної), вищої освіти та правового забезпечення Сергій Рибалко:

— Зліт — гарна можливість для його учасників не лише продемонструвати свої напрацювання та власний досвід, а й перейняти досвід інших. Познайомитися та поспілкуватися з колегами — юними винахідниками з інших міст, районів та ОТГ Полтавщини. Юні винахідники представлять свої напрацювання, власні здобутки. Вони привезли унікальні проекти, аналогів яким немає.

Винаходи учасників Зльоту Винаходи учасників Зльоту

Учасники Зльоту представляли моделі та розробки на основі власних раціоналізаторських пропозицій за розділами: «Юні техніки — промисловому та сільському господарству», «Юні техніки — авіації та космонавтиці», «Юні техніки — транспорту», «Юні техніки — інформаційним технологіям», «Юні техніки — охороні навколишнього середовища», «Юні техніки — в науково-дослідницькій і конструкторській діяльності». 

— Вихованці продемонструють діючі моделі механізмів, машин, приладів, електронних та цифрових пристроїв. Для кращого сприйняття, ними будуть використовуватися стенди, фотоальбоми, фотографії, малюнки, плакати, відеофільми, мультимедійні презентації, описи креслень та реферати конструкторських розробок, — додав Володимир Дуброва.

В межах програми Зльоту, спочатку учасники захищали винаходи та раціоналізаторські пропозиції, а потім виконували винахідницькі завдання (теоретичний залік).

Юрій Лозов’ягін демонструє як працює «Розумна розетка» Юрій Лозов’ягін демонструє як працює «Розумна розетка»

Юний винахідник Юрій Лозов’ягін привіз із собою «Розумну розетку», якою можна керувати за допомогою телефона. Є у винаході Юрія і таймер. Тому прилад, приєднаний до розетки, може вмикатися та вимикатися в потрібний вам час. 

Аероглісер від Максима Козирьова Аероглісер від Максима Козирьова

А ось Максим Козирьов презентував свій аероглісер — ковзаючий по поверхні води човен. За словами юного винахідника, в дію його виріб приводить гвинт. Адже обертаючись він виробляє повітря, яке, власне, і штовхає аероглісер вперед.

— Загалом кожний винахід чи раціоналізаторська ідея цікаві та унікальні, що свідчить про високий творчий потенціал юних винахідників та раціоналізаторів, — наголосив Сергій Рибалко.

Підбиваючи підсумки заходу, головна освітянка, директорка Департаменту освіти та науки Полтавської ОДА Олена Харченко наголосила, що позашкільна освіта дуже важлива в системі загально середньої, адже нерідко захоплення переростають у справу життя та стають професією. Тому дуже важливо вчасно виявити таланти та здібності дитини, аби їх розвинути.

ПОІППО за матеріалами Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА