На Полтавщині продовжать роботу над створенням туристичних кластерів та покращенням культурних пам’яток

На засіданні постійної комісії облради з питань молодіжної політики, спорту та туризму обговорили виконання обласної Програми розвитку туризму і курортів. Також розглянули звернення Щербанівської сільради щодо облаштування поля зі штучним покриттям.

Сьогодні на засіданні затвердили зміни до обласної Програми реалізації молодіжної політики, підтримки сім’ї, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на 2015-2019 роки. Зокрема, підтримали збільшення фінансування для проведення майбутніх заходів, які планують організувати. Це пов’язано із підвищенням цін, подорожчанням товарів та послуг, послуг пасажирського перевезення, харчування, проживання та оренди обладнання. Загальна сума внесення змін до Програми — 170 тис. грн. 

Також послухали звіт про виконання обласної Програми розвитку туризму і курортів на 2016-2020 роки. У складі Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА створили Управління розвитку туризму, музейної справи та охорони культурної спадщини. І, відповідно, Відділ розвитку туризму і музейної справи, до якого входять 4 співробітники. 

На розвиток туризму у поточному році виділили 800 тис. грн. Використано станом на 24 вересня — 537 тис., у тому числі на наступні заходи у сфері розвитку та популяризації туризму на Полтавщині. 

Валентина Вождаєнко Валентина Вождаєнко

— Аналізуючи розвиток туристичної діяльності нашої галузі, ми зрозуміли, що потрібно робити великий маркетинг. Тому наразі розпочали велику роботу із розробки туристичних кластерів області. Туризм може працювати тільки тоді, коли всі наші індикатори — хто хоче працювати у туризмі, будуть зацікавлені. А це і культурні, спортивні та реакреаційні об’єкти, заклади харчування. Для цього створюються туристичні кластери області, — розповіла директор Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко.

Наразі кластери профінансовано на 10% від використаних коштів. Вже розроблена Стратегія розвитку туристичного кластеру при об’єднанні потенціалу Кобеляцького, Козельщинського, Решетилівського та Новосанжарського районів. Активно працюють у напрямку створення таких кластерів і в інших районах та містах області. 

На виконання Програми організували ряд заходів з навчально-методичної діяльності. На це витратили 28 тис. 685 грн. Також проводили навчальні курси, курси підвищення кваліфікації, презентації туристичних культурно-освітніх маршрутів. 

— Ми створюємо туристичні кластери, ознайомлюємо із нашим краєм іноземців, організовуємо заходи спільно з іншими країнами. Наприклад, до нас приїжджали представники Міжнародного Трейд-клубу в Україні — їм ми показували найкращі місця Полтавщини. Також нещодавно провели Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Poltava разом з іноземними колегами. Тож рухаємось у правильному напрямку, — прокоментував заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий. 

Роман Товстий Роман Товстий

Євгеній Холод (посередині) Євгеній Холод (посередині)

Найголовніше завдання — створити перелік культурних об’єктів, які потребують модернізації та відновити деякі пам’ятки. Так, сформують групу, яка буде виїжджати на об’єкти й далі — доносити інформацію на нарадах про стан об’єктів. 

Планують провести роботи із реконструкції Бузкового гаю та об’єктів рекреаційного фонду музею-заповідника імені М.В. Гоголя, підготувати пропозиції щодо збереження таких туристичних об’єктів, як Палац Закревських та парк с. Березова Рудка, палац Муравйових-Апостолів та паркову зону с. Хомутець Миргородського району, найдавнішу палеолітичну стоянку в Європі с. Гінці.

Учасники наради Учасники наради

Також на нараді розглянули та погодили звернення Щербанівської сільради Полтавської району щодо облаштування поля зі штучним покриттям для міні-футболу. Його хочуть розташувати у спорткомплексі «Розсошенці», бо там постійно проводять тренування та спортивні заходи для населення, змагання та уроки фізкультури. Це поле експлуатується більше 10 років, тому потребує модернізації. 

— Спорт у нашій громаді стрімко розвивається. І це заслуга не лише наших фахівців, а й жителів ОТГ. Добре, що люди все частіше і з задоволенням знаходять час для спорту. А Щербанівська сільська рада завжди підтримуватиме цю сферу. Наприклад, зараз хочемо покращити поле для міні-футболу, тому звернулися за допомогою до Полтавської облдержадміністрації. Треба забезпечити якісні умови для мешканців нашої громади, щоб вони й надалі займалися улюбленими видами спорту, — поділився голова Щербанівської ОТГ Ігор Процик.

Прес-служба Полтавської ОДА