На Полтавщині правоохоронці затримали на хабарі в 700 тисяч екс-працівника Держземінспекції

Колишній працівник Держземінспекції вимагав та отримав понад 700 тисяч гривень за користування 80 гектарами землі

Сьогодні слідчі поліції Полтавщини та оперативники Управління захисту економіки, спільно із прокуратурою та УСБУ Полтавщини припинили протиправну діяльність особи, яка вимагала та отримала понад 700 тисяч гривень неправомірної вигоди. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив начальник ГУНП у Полтавській області Андрій Замахін. «Цільове призначення» хабара — сприяння у видачі документів на право користування земельною ділянкою загальною площею понад 80 гектар. За даним фактом тривають слідчі дії. Робота з викриття причетних до оборудки ділків триває.

Як нам стало відомо, затриманий свого часу працював у обласній Державній інспекції з контролю за використанням та охороною земель, яка нині реорганізована у Держгеокадастр.

Нагадаємо, що у 2017 році Полтавська місцева прокуратура відмовилася від апеляції щодо вироку Київського райсуду по справі мільйонного хабара в Держгеокадастрі області. Суд першої інстанції присудив 2 роки умовно чиновниці київського Держгеокадастру, яку обвинуватили в організації передачі мільйонного хабара керівнику обласного Держгеокадастру Костянтину Кухарову. Це рішення залишилось в силі.

Хабар чиновнику пропонували за сприяння у наданні дозволу на отримання 350 га землі в оренду бізнесменам з Києва. При цьому прокуратура не знайшла доказів вини Костянтина Кухарова. А особистий водій екс-керівника Держггеокадастру відбувся штрафом в 11 тис. грн.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»