На Полтавщині поліція не змогла з першого разу закрити фабрику з виготовлення підробленого Adidas

Після вилучення техніки та підробленого одягу Adidas рік тому у Горішніх Плавнях підпільний цех продовжив роботу і дочекався нового арешту

Слідче управління ГУНП в Полтавській області отримало дозвіл на арешт майна з підпільного швацького цеху у Горішніх Плавнях. Одяг, техніка та інші речі були вилучені вже вдруге за рік і перший арешт не зупинив виготовлення підробок. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень.

Нагадаємо, незаконний швацький цех з виготовлення одягу під марку «Adidas» викрили у Горішніх Плавнях ще рік тому — у жовтні 2016 року. Тоді правоохоронці вилучили 5 000 одиниць одягу з логотипом «Adidas», 37 швейних машинок, а також спеціальні трафарети. Під час досудового розслідування поліція з’ясувала, що збиток, нанесений компанії «Adidas AG» через виготовлення контрафакту, становить 2 254 725 грн. Стільки б коштував вилучений одяг, якщо б його продавали за цінами компанії.

Згідно з даними реєстру судових рішень, кримінальне провадження стосовно виготовлення підробок було відкрито у грудні 2015 року. Приводом стало звернення чоловіка, який придбав дитячий спортивний костюм та кофту із написом «Adidas» за 110 та 70 грн відповідно і запідозрив, що це не оригінал.

Одяг відправили на аналіз спеціалісту компанії і той підтвердив, що це не «Adidas». Після цього поліція почала розслідування. Слідчі з’ясували, що підробки шиють у приміщенні виробничо-оздоровчого комплексу по вул. Портовій, 3, у Горішніх Плавнях. Будівля належить ТОВ «Тіко ЛТД КО», яке, за даними Мін’юсту, виробляє спідній та верхній одяг, торгує одягом, взуттям тощо і надає в оренду майно.

Двоє свідків розповіли правоохоронцям, що працювали у цеху і виробляли одяг, на який наносили логотипи відомих брендів. За їх словами, у 2014-2016 роках там працювали близько 20 осіб, жоден з яких не був офіційно працевлаштованим. Більшу частину продукції відправляли для реалізації у Харкові. Один свідок розповіла, що працювала тоді на ТОВ «Тексторгекспорт-2009». Код ЄДРПОУ, який видають пошукові системи за цим товариством, наразі закріплений за ТОВ «Трикотажна компанія «Кропивко текстиль». Воно зареєстроване саме на вул. Портовій, 3.

Підпільна фабрика на вул. Портовій, 3 у Горішніх Плавнях

2 серпня 2017 року правоохоронці провели новий обшук за цією адресою. З приміщення знову вилучили одяг, заготівки, швейне обладнання, трафарети, комп’ютерну техніку та документи. Судячи з опису вилученого, у цеху підробляли не тільки «Adidas». На одязі «малювали» й логотипи «Coco», «Puma», «Nike», «Rimoldi», «Siruba», «Solden», «Ferrari» тощо.

Тобто, після першого вилучення виробництво не зупинилося. Чи закупили власники для пошиття нових підробок нову техніку, або їм вдалося повернути вилучену, точно невідомо. Наприкінці серпня директор ТОВ «ТК «Кропивко текстиль» Тетяна Кропивко подала апеляцію щодо дозволу судді на арешт, однак отримала відмову.

Розслідування кримінального провадження за фактом незаконного використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, якщо це завдало шкоди у значному розмірі (ч. 1 ст. 229 ККУ) поки триває.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»