На Полтавщині планують будувати сміттєпереробний завод

Директор Консалтингової Компанії Energ'East Квентін БуланджерДиректор Консалтингової Компанії Energ’East Квентін Буланджер

Сьогодні у приміщенні ОДА відбулася зустріч із директором Консалтингової Компанії Energ’East Квентіном Буланджером. На ній директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Інна Іщенко разом з начальником управління ЖКГ ОДА Едуардом Ревою презентували комплексну стратегію та програму поводження з твердими побутовими відходами.

Під час зустрічі обговорили пропозиції щодо отримання кредиту від ЄБРР (Європейського банку реконструкції та розвитку) та грантових коштів на будівництво сміттєпереробних заводів.

— Ми ставимо в пріоритет роботу з покращення довкілля. Про це ми сьогодні говорили з паном Квентіном. Ми додали нові зміни до нашої комплексної стратегії та підсилили ті пункти, які потрібно було доопрацювати для ефективного використання ресурсів на місцях, — говорить Інна Іщенко.

Протягом шести місяців спільно з Департаментом будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської ОДА розробили комплексну стратегію та програму поводження з твердими побутовими відходами на 2017-2021 роки. Ця програма для Полтавської області пілотна.

Інна Іщенко Інна Іщенко

Пан Квентін зауважив, що з усіх трьох областей, які він відвідав Полтавська найпродуктивніше підготувала розроблену документацію.

Керівництво області почало працювати із проблемою утилізації твердих побутових відходів з грудня 2014 року. Фахівці німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) у Полтавській області допомогли розробити необхідну документацію по полтавському субрегіоні. До нього входить місто Полтава, Карлівка та п’ять районів.

Зараз ця програма передбачена на п’ять субрегіонів, на яких планують збудувати чотири сміттєпереробних заводи. На території цих субрегіонів знаходитиметься до 19 сортувальних або перевантажувальних станцій.

На сьогодні по Полтавській області підготовлена земельна ділянка у Горішніх Плавнях та виготовлений проект. Там і планують втілити перший пілотний проект. Надалі інформаційно працюватимуть у Пирятині та Полтавському субрегіоні.

Едуард Рева та Інна Іщенко Едуард Рева та Інна Іщенко

Вартість такого будівництва у Горішніх Плавнях передбачає 250 мільйонів гривень. Також там передбачається перероблення та виготовлення РДФ палива. На сьогодні це звалище упорядкують, підготують місце для сортування і полігон для захоронення залишків.

— Сміттєпереробні заводи — важливий крок для збереження екології нашої області. Тому зараз для нас дуже важливо залучити кошти на його будівництво. Це неабияк допоможе впоратися з викликами, які стоять перед нами у кожному субрегіоні, — розповідає директор Департаменту містобудування Тимофій Голбан.

Також на зустрічі наголосили про інформування населення. Адже деякі мешканці проти того, щоб такий завод розміщувався поблизу їхніх будівель, через неприємні запахи. Саме через не згоду жителів такі заводи можуть не збудувати. Але будівництво сміттєперероблюваного заводу створить не тільки екологічні умови для області, а й нові робочі місця.

Наразі потрібно заповнити аплікаційну форму заяви для участі у цьому гранті, і надалі керівництво області налагоджуватиме тісну співпрацю з інвесторною компанією.

Прес-служба Полтавської ОДА