На Полтавщині підприємець планує вирощувати міскантус для опалення

Приватний теплопостачальник планує опалювати комунальні лікарні Кременчука міскантусом. Про це та про свою унікальну автоматизовану котельню на альтернативних видах палива він розповів ЗМІ.

Володимир Карпук є генеральним директором фірми, у власності якої – котельня на альтернативних видах палива. Завдяки її роботі тепло отримують три кременчуцькі лікарні.

images-cms-image-000004814

«Ми працюємо три роки. Перший рік опалювали лише дитячу лікарню. В минулому році підключили ще кілька об’єктів» – розповів він.

В якості палива котельня використовує пелети із соняшника. Сировину для спалювання у котлах купують у виробників у Власівці. Котельня повністю автоматизована.

Щодо економічності, якщо порівнювати з централізованим опаленням, то за словами Володимира, таке опалення на 20% вигідніше.

Проте у власника є плани щодо переформатування роботи котельні. Володимир хоче відмовитися від пелетів та перейти на інший вид енергетичного палива:

«За ці роки вартість пелетів виросла в 2,5 рази, електроенергії – в 3 рази. Працюємо над тим, щоб створити вертикально інтегровану систему. Тобто будемо працювати на міскантусі (трав’яниста рослина для виробництва енергії – прим. ред.).

Буду вирощувати у Кременчуці міскантус. Я вважаю, що сьогодні міскантус – найоптимальніше паливо, адже солома не годиться. Дуже низька температура плавлення золи. Дерев’яні пелети дуже дорогі. Аграрні пелети – дають велику кількість попелу, близько 6% від маси»

Крім того, у власника котельні також є плани щодо реалізації попелу, що утворюється внаслідок згорання пелетів:

«Попіл віддавали аграріям, але в майбутньому хочемо гранулювати і робити калійні добрива».

Володимир Карпук планує крім трьох лікарень опалювати ще й Кременчуцький педагогічний коледж ім. Макаренка. Проте на цю котельню «вішати» ще й навчальний заклад не можна, адже вона й так працює на повній потужності.

Нагадаємо, на Полтавщині для опалення використовують пелети переважно з очерету та торфу.