На Полтавщині перевірятимуть перевізників, облаштовуватимуть дороги для безпечного пересування та проводитимуть інформаційну роботу

У Полтавській ОДА обговорили питання безпеки на дорогах області. Визначилися із заходами та дали доручення представникам різних служб.

Зустріч відбулась за участі першого заступника голови Полтавської ОДА Андрія Пісоцького, представників поліції, Управління Укртрансбезпеки у Полтавській області, Служби автомобільних доріг та Агенції місцевих доріг Полтавської області. 

Представникам служб дали доручення, що стосуються підвищення безпеки на дорогах регіону. Так, Управління інфраструктури Полтавської ОДА разом із Управлінням Укртрансбезпеки перевірить перевізників та транспортні засоби. Служба автомобільних доріг та Агенція місцевих доріг Полтавської області займуться встановленням зовнішнього освітлення на аварійно-небезпечних ділянках дороги загального користування та в місцях концентрації ДТП. Патрульна поліція має повідомити перелік місць, де стається найбільше ДТП, тоді там встановлять додаткові знаки.

Олексій Басан Олексій Басан

Планують також організувати та обладнати на автошляхах майданчики для стоянки транспортних засобів масою понад 24 тонн із завантаженням 8 тонн. У зв’язку із забороною руху на денну пору доби за температури повітря близько 28 градусів Цельсія. Як повідомили на нараді, у Полтавській області вже облаштовані майданчики, зокрема, у Пирятинському районі та Бутенках. Весь перелік є на сайті Укравтодору, і водії мають знати їх розташування. Також представники служб повинні вказувати на ці місця, щоб машини дійсно зупинялися і чекали спаду температури. 

Управлінню Укртрансбезпеки і патрульній поліції доручили організувати роботу екіпажів щодо виявлення водіями автобусів порушення правил дорожнього руху. Зокрема, керування у стані алкогольного, чи наркотичного сп’яніння або під впливом лікарських препаратів. 

— Всі бачать, що відбувається зараз на дорогах. Абсолютно не нормальна ситуація, бо кожного дня у нас аварії та жертви на дорогах. Постійно стаються ДТП з автобусами, які перевозять дітей та пасажирів. Водії їздять без відповідних дозволів, в стані алкогольного сп’яніння. Ми повинні взяти все це на контроль, щоб налагодити ситуацію, — розповів Андрій Пісоцький. 

Служба автомобільних доріг має відновити на дорогах державного значення технічні засоби організації дорожнього руху. Це дорожні знаки, огорожі, а також привести у належний стан дорожню розмітку. 

Доручення виконає і Управління Держпраці у Полтавській області: забезпечить перевірку об’єктів господарювання, які здійснюють пасажирські перевезення. Зокрема, на дотримання ними трудового законодавства. 

ГУ Нацполіції у Полтавській області організує розміщення соціальної реклами на узбіччях автодоріг із зазначенням на них наслідків невиконання вимог правил дорожнього руху. Патрульна поліція та Уктрансбезпека щотижнево інформуватимуть Управління інфраструктури Полтавської ОДА щодо результатів перевірки дотримання перевізниками правил дорожнього руху та законодавства про автомобільний транспорт.

Представник поліції Представник поліції

Перевірять і матеріально-технічну базу та працівників стосовно їх законності оформлення, проходження ними медогляду. 

— Потрібно зменшити технічну швидкість на дорогах, і є багато способів це забезпечити. Наприклад, при в’їзді у населені пункти встановити острівки безпеки чи зробити кільцеві розв’язки. Якщо цим знехтувати, то основний наслідок — травмування пішоходів. Але робота із підвищення безпеки на дорогах вже розпочалася: відбуваються наради із перевізниками, зараз окремо пропрацюємо перевірку, — наголосив начальник Управління інфраструктури Полтавської ОДА Сергій Марчишинець. 

Таким чином, на Полтавщині планують перевіряти перевізників, облаштовувати дороги для безпечного пересування та проводити інформаційну роботу. За словами Андрія Пісоцького, ця робота ще попереду. Зараз чекають інформацію від учасників наради, дедлайн — до кінця тижня. Далі — активна реалізація доручень від Полтавської ОДА.

Прес-служба Полтавської ОДА