На Полтавщині органи місцевого самоврядування повинні обладнати кабінети з навчальною зброєю

Олена Харченко про стан реалізації програми з НПВ Олена Харченко про стан реалізації програми з НПВ

Учора відбулося засідання Координаційної Ради з національно-патріотичного виховання (НПВ) при Полтавській ОДА. Громадська рада при Полтавській облраді та Громадська спілка «Ліга ГО «Громада Полтавщини» надали пропозиції щодо організації заходів з НПВ.

Основні питання пов’язані з організацією роботи в закладах освіти в період навчально-виховного процесу та протягом оздоровчого періоду, а також у закладах позашкілля. Сюди включили й заходи з ушанування героїв Небесної Сотні та героїв АТО.

Серед нагальних питань напередодні нового навчального року — облаштування кімнат зберігання зброї в навчальних закладах і подальша робота над створенням опорних шкіл. Розглянули можливість роботи з неповнолітніми та дітьми з неблагополучних сімей.

Окремо наголосили на необхідності реалізації вже існуючої шкільної програми. Усі випускники 11 класів проходитимуть на полігоні навчальні стрільби з автомата Калашникова. Ними завершуватиметься викладання предмету «Захист Вітчизни» і підбиватимуться підсумки його вивчення. Орієнтовно це відбуватиметься до здачі ЗНО.

Питання НПВ пов’язані не лише з історією, а й із сьогоденням нашого народу. Завдяки співпраці органів державної влади та депутатського корпусу на початку року затвердили обласну цільову програму з НПВ, яка містить перелік заходів і кошти на їхнє проведення.

Також Програма передбачає підтримку викладання предмету «Захист Вітчизни» в навчальних закладах. З 398 освітніх закладів лише матеріально-технічна база 34-ох дозволяє прийняти навчальну зброю, і лише 13 повністю готові зробити це вже сьогодні, тобто мають спеціальні кімнати, обладнані сигналізацією.

Від минулого засідання Департамент освіти й науки вже виконав деякі заходи з НПВ. За проведену роботу розповіла його директор Олена Харченко:

— Ми неодноразово звертали увагу керівників органів управління освітою, голів РДА, ОТГ, на необхідність спланувати кошти місцевих бюджетів на обладнання таких кабінетів. На сьогодні є порозуміння з військоматами, є можливість передати навчальну зброю. Питання лише до органів місцевого самоврядування стосовно виділення коштів на оснащення.

Засідання Координаційної Ради з НПВ Засідання Координаційної Ради з НПВ

Фахівці Департаменту освіти й науки проаналізувавши кадровий склад викладачів «Захисту Вітчизни», з’ясували, що серед них надто мало військових. За останні роки таку невелику кількість годин, у кращому випадку, віддавали учителям з фізичного виховання або будь-якому іншому вчителю.

— Сьогодні Департамент акцентує увагу органів управління освітою, що предмет повинен читати фахівець, людина з військовою освітою. Лише тоді в учнів буде відповідна реакція і знання. Це може бути учасник АТО або кадровий військовий, — зазначає Олена Харченко.

Головний документ, яким керуються Департамент і навчальні заклади — Стратегія з НПВ, затверджена Указом Президента України № 580 від 13 жовтня 2015 року. Згідно неї, НПВ має три складові: національно-громадянське, національно-військово-патріотичне та морально-духовне виховання.

Заступник голови Координаційної Ради з питань НПВ при Полтавській ОДА Олег Бариш розповів про досвід табору відпочинку «Юний десантник», який відкрили в селі Головач Полтавського району, на базі обласного дитячого оздоровчого центру «Маяк».

— Табір відпочинку «Юний десантник» працював уперше і, як пілотний проект, був надзвичайно вдалим. І дітям було цікаво, і нам є що проаналізувати, — говорить Олег Бариш. — Ми вдячні за підтримку всім причетним ГО, Центру краєзнавства й туризму, освіті й управлінню сім’ї та молоді, які спільними зусиллями дали старт класному проекту.

Прес-служба Полтавської ОДА