На Полтавщині обговорили проблеми лісових пожеж

Учасники наради оглянули лісгоспи Новосанжарського та Кременчуцького районів Учасники наради оглянули лісгоспи Новосанжарського та Кременчуцького районів

У Кременчуцькому районі відбулася виїзна нарада щодо запобігання та швидкого виявлення лісових пожеж. Участь у ній взяли керівники області та районів, представники місцевих лісгоспів, а також ДСНС у Полтавській області.

В рамках виїзної наради її учасники побували на лісгоспах Новосанжарського та Кременчуцького районів та оглянули лісові масиви. Ці два райони обрали не випадково, адже саме на цих територіях найчастіше горять ліси.

— Одна з наймасштабніших пожеж сталася зовсім нещодавно, — наголосив заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий. — У п’ятницю, 11 серпня, в Новосанжарському районі згоріло понад 30 гектарів лісу — це дуже багато.

Виїзна нарада щодо запобігання та швидкого виявлення лісових пожеж Виїзна нарада щодо запобігання та швидкого виявлення лісових пожеж

Проте, говорять фахівці, втрати могли би бути значно більшими, аби не камера відеоспостереження. За допомогою неї лісничі швидко виявили місце загорання, куди негайно відправилися гасити пожежу.

— Ліквідувати пожежу нам вдалося десь за 4 години. Це — нормальний час для гасіння хвойних лісів, адже ялини та сосни горять досить швидко та інтенсивно. Саме тому за такий, відносно короткий, термін згоріло так багато лісу, — зауважив лісничий Новосанжарського лісництва Юрій Колодяжний.

Причиною загорання лісу в Новосанжарському районі лісничі називають людський фактор. Саме люди, навмисно чи з необачності, спричиняють пожежі. А от аномальна спека, через яку також нерідко потерпають ліси, знаходиться на другому місці.

Лісничі Новосанжарського та Кременчуцького лісництв Лісничі Новосанжарського та Кременчуцького лісництв

— Серед усіх типів лісів, саме хвоїні є найбільш пожежовразливими. І гасити їх досить складно. Тож, якщо запобігти пожежі інколи буває просто неможливо, то хоча б побачити її та швидко виявити місце загорання допоможе врятувати велику площу лісу, — підкреслив начальник ГУ ДСНС у Полтавській області Володимир Салогуб.

А от оперативно виявити місце загорання лісничим допомагають камери відеоспостереження. Вони згори фіксують те, що відбувається в лісових масивах, та передають зображення на екран комп’ютера. 

Відеокамери згори фіксують те, що відбувається в лісових масивахВідеокамери згори фіксують те, що відбувається в лісових масивах

Камери відеонагляду передають зображення на екран комп’ютера Камери відеонагляду передають зображення на екран комп’ютера

— Раніше лісничим доводилося з вишок почергово наглядати за лісами. А зараз, коли у нас є відеокамера, стало значно простіше. Вона обертається навколо своєї осі і показує все, що відбувається на відстані 20 кілометрів від неї, — зазначив лісничий Кременчуцького лісництва Петро Бабін.

Всього на Полтавщині — 18 таких камер відеонагляду. Та щоб забезпечити повний огляд лісів, площа яких складає 270 тисяч гектарів, потрібно ще 40. І керівники області готові допомогти їх придбати.

На Полтавщині 270 тисяч га лісів На Полтавщині 270 тисяч га лісів

— Придбати камери відеонагляду можна за умов співфінансування обласного та районних бюджетів. Для цього голови РДА повинні направити запити, — додав Роман Товстий.

Підбиваючи підсумки, перший заступник начальника Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Олексій Тенянко зазначив, що виїзна нарада допомогла налагодити співпрацю між її учасниками:

— Я переконаний, що віднині ми спільно працюватимемо над збереженням лісів — легень Полтавщини. А разом нам неодмінно вдасться ефективно налагодити роботу в питанні швидкого виявлення лісових пожеж.

Прес-служба Полтавської ОДА