На Полтавщині добровольців забезпечать пільгами на рівні інших учасників АТО

12 квітня в Полтавському центрі допомоги учасникам АТО відбулася нарада щодо створення програми підтримки добровольців, які брали участь в АТО.

Її провів голова Полтавської ОДА Валерій Головко за участі директора Департаменту соціального захисту населення Людмили Корнієнко, депутата Полтавської облради Руслана Рогова, заступника голови облради Анатолія Ханка, керівника Центру Валерія Довженка, учасників бойових дій та представника Полтавського обласного військкомату. 

— Без поваги і соціального забезпечення у нас залишилися добровольці, які пішли в АТО, — повідомив Валерій Головко. — За рахунок фінансових можливостей виконавчої влади, органів місцевого самоврядування ми можемо вирішити цю проблему та показати, як можна працювати з цією категорією. 

Нині на законодавчому рівні вирішене питання встановлення статусів інваліда війни та учасника бойових дій для добровольців, які брали участь в АТО, мали поранення, але не ввійшли до складу військових формувань, а також сім’ям загиблих добровольців. Про це в ході роботи зауважила Людмила Корнієнко: 

— На законодавчому рівні залишається невирішеним порядок встановлення статусу «доброволець-учасник АТО».

Людмила Корнієнко Людмила Корнієнко

Вона зазначила, що вивчався досвід підтримки добровольців інших областей. На сьогоднішній день статус та пільги надаються лише на міському рівні у Львові, Тернополі та Чернівцях. Після впровадження обласної програми, всі пільги, які має звичайний учасник АТО, отримають і добровольці.

— Ми пропонуємо на сесію облради винести пропозицію щодо встановлення для такої категорії 75% пільги на оплату житлово-комунальних послуг за рахунок коштів місцевих бюджетів, ̶ розповіла Людмила Корнієнко. 

Також добровольців планують забезпечити безкоштовним санаторно-курортним відпочинком раз на два роки, медичними послугами за кошти обласного бюджету та виплатити їм одноразову матеріальну допомогу в 5 тисяч гривень. Також для цієї категорії АТОвців діятиме пільговий проїзд на рейсах міжміського та міжрайонного сполучення. 

Валерій Головко доручив Людмилі Корнієнко підготувати проект рішення з цього питання на сесію облради, а Валерію Довженку — сформувати склад комісії, яка визначатиме статус учасника АТО та спільно розробити зразок посвідчення для добровольців, яке діятиме на території Полтавській області. 

— Робота розпочата. Комісію створимо і будемо працювати в рамках її повноважень. Гроші на посвідчення також потрібно закласти в бюджет на найближчій сесії,  підсумував Валерій Головко.

Прес-служба Полтавської ОДА