На Полтавщині для людей з інвалідністю планують створювати нові денні відділення перебування

Мешканці області з інвалідністю матимуть змогу відвідувати нові денні відділення перебування при дитячих чи приватних будинках-інтернатах та територіальних центрах. Про це говорили сьогодні на семінарі-нараді щодо забезпечення осіб з обмеженими можливостями технічними засобами реабілітації.

Головувала на засіданні директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА Людмила Корнієнко.

— Сьогодні на нараді з керівниками терцентрів ми обговоримо поточні проблеми, після чого скоординуємо нашу подальшу роботу, — розповіла Людмила Корнієнко. — Наразі ми уже вийшли на той рівень, коли можемо говорити і застосовувати певні стандарти роботи для людей з інвалідністю. Ми, як система соціального захисту, маємо показувати приклад роботи з такими людьми. Бо в області зосереджена найбільша кількість підопічних, які мають інвалідність. 

За словами пані Корнієнко, нині діють держстандарти та програми різних рівнів. І треба їх використовувати раціонально, аби максимально спрямувати кошти та зусилля як на створення належних умов щодо реабілітації інвалідів, так і для покращення роботи соціальних працівників.

Директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА також зазначила, що досвід створення нових денних відділень перебування на базі будинків-інтернатів та територіальних центрів уже є в шести областях. На Полтавщині ж такої практики поки немає. Та, за словами Людмили Корнієнко, є всі умови для цього:

— Є можливість такі осередки створити, тому давайте об’єднувати наші зусилля та працювати. Цьогоріч ми плануємо відкриття подібних відділень як на базі територіальних центрів, так і в приватних та дитячих інтернатах.

Обговорили на нараді і питання фінансування закладів, а також ведення та утримання підсобного господарства. Йшлося й про створення при закладах міні-майстерень, у яких підопічні зможуть працювати по 10-12 чоловік.

Вручення відзнак

Перший заступник директора Департаменту — начальник управління фінансів та стаціонарних установ Ніна Черняк зупинилася на загальних питаннях, що стосувалися створення належних умов для проживання підопічних, як в інтернатах, так і в територіальних центрах. Та поінформувала присутніх про результати перевірок роботи стаціонарних відділень.

— Тиждень тому ми проводили перевірки в Оржицькому та Миргородському районах. Миргород і район мають незначні порушення. А в Оржицькому їх більше. Нагадаю, що за захист життя і здоров’я підопічних, які проживають в інтернаті, відповідальність несе керівництво. Тому вимоги до персоналу мають бути такі, аби забезпечити належні умови для проживання людей, — наголосила Ніна Черняк.

Також під час наради, за сумлінну працю та розвиток терцентрів, нагородили найкращих керівників установ.

Прес-служба Полтавської ОДА