На Полтавщині держаудитори знайшли у районному лісгоспі порушень на чверть мільйона гривень

Пирятинське лісове господарство Пирятинське лісове господарство | Фото Станіслава Бондаренка

Посадовці «Пирятинського лісового господарства» допустили порушення, які призвели до зайвих витрат 250 тис. грн

Полтавські аудитори виявили втрат майже на 250 тис. грн у держпідприємства «Пирятинське лісове господарство». Про це повідомила прес-служба Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області.

Фахівці Управління провели ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності ДП «Пирятинське лісове господарство». Вони знайшли порушення, які призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму майже 250 тис. грн. Держбюджет недоотримав 155 тис. грн через завищення підприємством своїх витрат, 58 тис. грн — через відвантаження покупцям лісопродукції без проведеної оплати і ще 18 тис. грн — за фактично не отримані послуги з лісозаготівлі.

На думку державних аудиторів, неналежний контроль з боку відповідальних за збереження та ефективне використання лісових ресурсів осіб підприємства призвів до самовільних вирубок лісів та нестач лісопродукції. Через держбюджет та лісгосп зазнав збитків. Аудитори вжили заходів і забезпечили відшкодування виявлених порушень в повному обсязі.

За порушення законодавства з фінансових питань на 5 посадових осіб фахівці склали протоколи про адмінправопорушення. Про результати ревізії вони також поінформували правоохоронні органи.

Нагадаємо, у серпні Дежадуитслужба повідомляла про порушення у чотирьох районних лісгоспах Полтавщини, які призвели до втрат на майже мільйон гривень. У переліку порушників були співробітники Гадяцького, Миргородського, Новосанжарського та Полтавського лісових господарств.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»