На Полтавщині будівельники отримуватимуть зарплату 8 тис. грн

У Полтавській ОДА пройшла селекторна нарада із заступником міністра Мінрегіонбуду Левом Парцхаладзе. На заході обговорили визначення заробітної плати у сфері будівництва. На Полтавщині вона складатиме 8000 грн, а у місті — 8200 грн.

Заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло стверджує, що «коридор» встановлення зарплати має бути в межах від 5500 до 7800 грн.

Зараз середня заробітна плата по Україні коливається від 7000 до 8000 грн. Найменші зарплатні у Донецькій та Луганській областях — 3 400 грн та Закарпатській. Ситуація з Донецькою та Луганською областями пов’язана з воєнним становищем. А в Закарпатській — активним виїздом робітників за кордон. Адже там вони можуть отримувати в кілька разів більше коштів. Тому в цих областях планують підвищити зарплату до 7500 грн.

Включення з Мінрегіону Включення з Мінрегіону

Під час селекторної наради Під час селекторної наради

Найбільше за свою роботу отримують будівельники у Рівненській області — від 9500 грн до 10200 грн. А також у Волинській — 9316 грн.

Ці суми залежать не тільки від обласної чи місцевої влади, а й від підрядників. Адже компанії, які працюють у цих областях, розраховують зарплату для працівників. А потім вона узгоджується на місцевих сесіях.

Минулого року Мінрегіонбуд дав можливість місцевому самоврядуванню самостійно встановлювати рівень заробітної плати для будівельників. У 2017 році на сесії Полтавської обласної ради її збільшили до 4500 грн. Але на сьогодні ця цифра вже не актуальна.

Олег Пругло та Тимофій Голбан Олег Пругло та Тимофій Голбан

— Минулого року зарплата становила 4500 гривень. Але ми з такою зарплатою сьогодні не можемо втримати висококваліфікованих робітників. Через невідповідність зарплати вони виїжджають за кордон. Тому ми повинні підвищити заробітну плату нашим працівникам, щоб лишити спеціалістів на місцях, — говорить директор Департаменту будівництва Полтавської ОДА Тимофій Голбан.

Також він додав, що на найближчій сесії депутатам запропонують підвищити зарплату. Вона збільшиться майже у двічі і становитиме 8 тис. грн. Ця сума узгоджена з підрядниками, які працюють в області.

— Враховуючи розрахунки підрядників, ми дійшли до суми 8 тис. грн. Схожі цифри ми сьогодні чули й від наших колег з інших областей, — додає Тимофій Голбан.

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко говорить, що необхідність підвищення заробітної плати зумовлена ще й зростанням темпів будівництва на Полтавщині. Він упевнений, що у 2018 вони збільшуватимуться і далі. 

Валерій Головко Валерій Головко

— В Україні проходять важливі реформи: медична, освітня. Вони передбачають і покращення стану закладів, а також зведення нових. Тому ми маємо бути повністю забезпечені кваліфікованими працівниками. Впевнений, що депутати облради проявлять у цьому питанні злагоджену конструктивну позицію, — наголосив Валерій Головко.

Прес-служба Полтавської ОДА