На Полтавщині будівельний комбінат оштрафували за сексистську рекламу

Рекламний банер у Лохвиці Рекламний банер у Лохвиці | Фото Насті Мельниченко

На Лубенщині комбінат будівельних матеріалів оштрафували за замовлення сексистської реклами

Держслужба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів оштрафувала на Полтавщині комбінат будматеріалів, який розповсюджував дискримінаційну рекламу. Про це повідомила прес-служба Уповноваженого з прав людини Верховної Ради України. Мова йде про банер із зображенням напівоголеної дівчини.

Світлину такої реклами ще 14 травня опублікувала на своїй сторінці у Facebook Настя Мельниченко. За її словами, банер наліпили у Лохвиці.

Уповноважений перевірила цю інформацію і зробила висновок, що реклама дискримінаційна.

«За наслідками моніторингу, у Полтавській області виявлено зовнішню рекламу будівельних матеріалів із написом «Комбінат будівельних матеріалів пропонує залізобетонні конструкції «Бетон товарний 1575 грн/м³. Зі мною твердіє». Банер містив фотографію напівоголеної дівчини, зображення якої нічим не пов’язано із залізобетонними конструкціями та бетоном, що рекламуються.» — йдеться у повідомленні.

«Полтавщина» з’ясувала, що для банера використали стокову світлину. Її автор — московський фотограф Андрій Аркуша. Чи купили виконавці реклами зображення, або ж використали безкоштовно, невідомо.

Стокова фотографія Андрія Аркуша

За результатами реагування Уповноваженого з прав людини, Держслужба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів застосувала штрафні санкції до рекламодавця — ТОВ «Лубенський комбінат будівельних матеріалів». Він порушив вимоги статей 7 та 8 ЗУ «Про рекламу». Відповідно до Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу, замовник має сплатити кошти у розмірі п’ятикратної вартості розповсюдження реклами.

Поширення дискримінаційної реклами також припинили.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»