На Полтавщині багато батьків відмовляються від щеплення дітей

З початку року на Полтавщині зафіксовали кілька випадків захворюваності на кір серед дітей. Проте робити щеплення своїм дітям згідно з планом імунізації батьки все одно не поспішають.

Відмовлятися чи робити? Питання, чи вакцинувати своїх дітей вже давно викликає протиріччя серед батьків.

Полтавка Марія своїй маленькій донечці робити щеплення не поспішає. Говорить – сумнівається у якості вакцин.

“З одного боку дуже страшно, тому що є ризик, безумовно. Але про якість вакцини ми не знаємо нічого, ніхто не бере відповідальності за їхню якість, тому ми не робили”, – говорить жінка.

Чимало полтавців говорять: головні причини такого ставлення – відгуки про ускладнення після щеплень та відсутність відповідальності медиків за наслідки.

– Чи вакцинуєте свою дитину?– Уже ні.– А чому перестали?– Дуже багато негативних відгуків йде. Дуже багато. І вони не завжди якісні, я так підозрюю.– Ми негативно до цього ставимося.– А чому саме негативно?– Тому що імунітет дитині даний з народження. Навіщо ж його псувати вакцинами?

“У нас було декілька щеплень, але після декількох були проблеми, тому ставлюся негативно”.

“Я алергик і я боюся за здоров’я своєї дитини. Якби хоча б лікарі несли відповідальність за вакцинування, тоді була б зовсім інша розмова, а так ми несемо відповідальність у будь-якому випадку – лише батьки”.

А от полтавка Антоніна своїй дитині робить щеплення згідно з плановою імунізацією.

“Вакциную, бо у дитсадку обов’язково потрібна вакцинація, а так позитивно ставлюся”, – пояснює жінка.

Проблеми з наявністю вакцин на Полтавщині немає. Проте з початку року було зафіксовано кілька випадків захворювання на кір. Але робити щеплення своїй малечі батьки все ж не поспішають.

“Три випадки було серед дитячого населення. Усі три дитинки були нещеплені. Це вже можна, скажімо так, задуматися над цим питанням”, – говорить Світлана Писаренко, головний позаштатний педіатр Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА.

Наразі загрози поширення захворюваності на кір в області немає, але фахівці закликають все ж не нехтувати плановими заходами імунізації.

“У мене є цілком обгрунтовані дані, що якщо прийде епідемія кору на Полтавщину, то це буде захворюваність і дітей, і захворюваність дорослих в першу чергу, молоді і хворіти будуть і діти першого року життя”, – стверджує Андрій Байбарза, завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ “Полтавський обласний лабораторний центр держсанепідслужби України”.

Сьогодні відсутність щеплень у дитини не може бути підставою для відмови її реєстрації в навчальному закладі, тож вакцинувати свою малечу чи ні — вирішувати батькам.