На Полтавщині аграрії перекривали міжнародну трасу, щоб держава їм відшкодовувала ПДВ при експорті олійних культур

Аграрії вимагали від парламенту включити в порядок денний законопроект, який відновлює відшкодування ПДВ експортерам сої та рапсу

У Чутівському районі представники «Всеукраїнської аграрної ради» на годину перекрили рух на трасі Київ — Харків — Довжанський. Близько 150 осіб періодично та безперервно ходили пішохідним переходом. Як повідомили в поліції області, станом на 11:30 рух транспорту повністю відновлений.

Аналогічні акції 20 березня провели у Кіровоградській, Черкаській, Херсонській, Чернігівській, Вінницькій, Одеській, Рівненській та в Хмельницькій областях.

На сторінці «Всеукраїнської аграрної ради» в мережі Facebook повідомили про суть акції. Представники аграрного бізнесу вимагають від Верховної Ради розглянути та підтримати законопроект № 7403-2 «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур». Законопроект повертає відшкодування ПДВ при експорті олійних культур, зокрема, сої та ріпаку.

Після внесення спікером Верховної Ради цього питання до порядку денного, пікетувальники розійшлися, але нагадали, що у разі неприйняття закону, вони готові перекрити дороги безстроково.

Нагадаємо, 15 березня на в’їзді в Чутове фермери вже блокували міжнародну трасу, щоб привернути увагу на законопроект № 7403-2. До акції тоді долучився і депутат обласної ради, директор ПП «Ланна-агро» Юрій Тимоха.

Як відомо, згідно зі змінами до Податкового кодексу, що вступили в силу з 1 січня 2018 року, відшкодування експортного ПДВ для сої буде скасоване з 1 вересня 2018 року по 31 грудня 2021 року, а ріпаку — з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2021 року.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»