На Полтавщині 400 працівників правоохоронних органів пройшли планове антитерористичне навчання

З 1-го по 3-є серпня у Миргороді організували планові антитерористичні тактико-спеціальні навчання. Їх провела Координаційна група Антитерористичного центру при Управлінні Служби безпеки України в Полтавській області.

До навчань залучили співробітників СБУ, Національної гвардії, спецпідрозділи ГУНП в Полтавській області, вибухотехніків, Миргородський відділ поліції, Державну служба з надзвичайних ситуацій та представників органів місцевої влади і самоврядування.

Загалом у навчанні взяли участь 400 правоохоронців. Завдання вони виконували у кількох локаціях Миргорода.

— Такі навчання проводять раз на три місяці для забезпечення безпеки. Цього разу робітників правоохоронних органів тренували три дні. Тепер вони діятимуть ще професійніше, — говорить заступник голови ПОДА Роман Товстий.

Трьохденне навчання пройшло у три етапи. На першому відпрацювали ліквідацію умовних вибухів. На останньому силами двох спецпідрозділів «Корд» та «Альфа» провели штурмову операцію по знешкодженню «терористів». Також відпрацювали силову фазу операції із затриманням членів диверсійно-розвідувальної групи. Бо головне завдання — забезпечити безпеку.

За програмою правоохоронці виконали такі завдання:

  • проаналізували причини та умови, що сприяють поширенню тероризму;
  • розглянули існуючі методи боротьби та розробили нові;
  • покращили шляхи та способи захисту прав і свобод людини, захисту суспільства та держави від терористичних дій;
  • підвищили рівень інформованості суспільства про небезпеку та масштаби тероризму;

— Найголовніше — відпрацювати взаємодію всіх підрозділів у боротьбі з тероризмом у рамках тривалих навчань. Найбільше задіяли силові засоби, — говорить помічник начальника Управління СБ України в Полтавській області з питань координації антитерористичної діяльності Віктор Даценко.

По місту провели патрулювання спільними патрулями Нацполіції та Національної гвардії України. Пошукові групи УСБУ відпрацювали підозрілих осіб та транспортні засоби. Всього взяли на перевірку 34 особи та 25 транспортних засобів. Також перевірили курортні, лікувальні, заклади торгівлі та громадського харчування, готелі, квартирні агентства та промислові підприємства міста Миргород.

Такі навчання спонукають людей бути пильнішими та небайдужими до подій. Правоохоронці провели інструктаж жителям міста. Тепер якщо вони побачать підозрілі речі або муляжи вибухових пристроїв звернуться до правоохоронних органів.

— Між правоохоронцями має бути повна взаємодія. А люди мають розуміти, що вони під надійним захистом. У воєнний час відчуття захищеності особливо цінне, — зауважив заступник ПОДА Роман Товстий.

Нагадаємо, що нещодавно у Полтаві зареєстрували територіальне управління Державного бюро розслідувань. Подія пройшла за участі голови Полтавської ОДА Валерія Головка. Управління розповсюджуватиме діяльність на Полтавську, Харківську, Сумську та Дніпропетровську області.

Прес-служба Полтавської ОДА