На Полтавщині 14 ОТГ отримали у власність землі

Сьогодні в Полтавській ОДА передали землі сільськогосподарського призначення з державної власності у комунальну чотирнадцятьом об’єднаним територіальним громадам Полтавщини.

У заході взяли участь голова Полтавської ОДА Валерій Головко, начальник ГУ Держгеокадастру в Полтавській області Вадим Чувпило й голови ОТГ області. Урочисте підписання актів прийому-передачі транслювалося в прямому ефірі. 

Попередньо Уряд ініціював інвентаризацію земель сільськогосподарського призначення і запропонував дієвий механізм. Тож робота Центру Держзкадастру з обліку угідь зрештою принесла свої плоди. Про перші кроки в процесі передачі земель розповів Вадим Чувпило:

— У лютому ми передали землі трьом першим ОТГ і розпочали широкомасштабні роботи з інвентаризації земель по інших, відповідно до плану-графіку. Сьогодні їх отримали ще чотирнадцять громад Полтавщини. Накази зареєстровані, тож сьогодні це урочисте підписання.

Вадим Чувпило Вадим Чувпило

Посадовець анонсував повну передачу земель до кінця року. Їх отримають зареєстровані на 1 січня цього року і включені до плану-графіку 39 об’єднаних громад області.

— Для остаточної успішної реалізації реформи децентралізації, яка відбувається в Україні й упевнено крокує Полтавщиною, нам необхідно було передати землі ОТГ, — зазначив Валерій Головко.

Валерій Головко Валерій Головко

Очільник області привітав голів ОТГ з отриманням такого ресурсу, нагадавши, що процес передання ініційований Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом. Перехід земель у власність ОТГ назвав основою розвику громад Полтавщини й новим поштовхом до об’єднання.

— Сподіваюся, ваші темпи не спадатимуть і території матимуть інший огляд, люди відчуватимуть, що живуть у час реформаторства й змін. Дякую тому, що я з вами застав цей історичний період для України. Не самі балачки навколо децентралізації, а передання повноважень, за яким прийшли ще й гроші.

Спільне фото Спільне фото

Ресурсу й фахівців вистачає, говорять фахівці, тож на сьогодні інвентаризація йде за графіком. Для невеликих ОТГ, де об’єдналися 2-3 сільські ради, процес займає тиждень-півтора. Вже проінвентаризовані найбільші ОТГ — Шишацька й Лубенська. В ОДА обіцяють, що остання в числі інших отримає свої землі вже за наступним підписанням. Закінчити інвентаризацію планують до середини листопада.

Прес-служба Полтавської ОДА