На початку вересня у Полтавській ОДА оцінять 78 проектів регіонального розвитку

У Полтавській ОДА пройшло регіональне засідання комісії ДФРР. Членів комісії розділили на 3 групи, які оцінять по 26 проектів до 1 — 5 вересня. Також перерозподілили частину коштів на будівництво ЦНАПу у Полтаві.

На наступний рік на Полтавщині подали 110 проектів. З них 6 — перехідні, які автоматично є переможцями. Для оцінювання сьогодні представили 78 проектів. Це 15 проектів від ОТГ та 63 по плану заходів за різними напрямками. Умова участі у конкурсному відборі — подання пакету документів з експертними звітами.

Попередній конкурсний відбір оголосили до 1 червня. Мінімальна кошторисна вартість будівництва — 5 млн грн. Для інших проектів — це 1 млн грн. Такі умови нещодавно встановили у Мінрегіоні, щоб реалізовувати якісні та комплексні проекти. Тому конкурсний відбір продовжили до 20 серпня, щоб отримати нові проекти, які візьмуть участь у конкурсі.

Тимофій ГолбанТимофій Голбан

— Після конкурсного відбору на місцях, рішення прийматимуть у Мінрегіоні. Далі вже почнемо реалізовувати проекти, — говорить директор Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства ПОДА Тимофій Голбан.

Всі місцеві бюджети забезпечили співфінансування у розмірі не менше 10% для реалізації проектів. План реалізації ініціатив передбачений від одного до трьох років. 

До місцевої комісії входять 15 осіб. Їх розділили на 3 групи. Кожна з них оцінюватиме 26 проектів. Всі проекти є в електронному вигляді в Департаменті економічного розвитку.

— Одноголосно проголосували за розподіл по групам та прийняли рішення для подальшої роботи, — говорить директорка Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ПОДА Інна Іщенко.

Інна Іщенко Інна Іщенко

Оцінювання проектів проведуть до 1-5 вересня

Друге питання наради стосувалося ситуації по двом об’єктам: 

  • Капітальний ремонт Малоперещепинської ЗОШ;
  • Будівництву дошкільно-навчального закладу в с. Великі Сорочинці Миргородського району.

— Є проблеми з документацією. Потрібно заново проводити експертизу та переоцінку. Тому проекти можуть не реалізувати, — подовжив Тимофій Голбан.

Учасники засіданняУчасники засідання

Полтавська область одна з перших подала проекти на реалізацію. Але якщо проводити повторну експертизу кошти виділять лише в грудні. Проекти виключили з конкурсу. Замість них розглянули інші, що подавали на 2017 рік. На суму, яка вивільняється, зробили перерозподіл на проекти будівництва кардіологічного диспансеру або центру надання адміністративних послуг.

Рішенням одноголосного голосування провели перерозподіл коштів на будівництво центру надання адміністративних послуг (ЦНАП). Вже зараз починаються роботи з його зведення біля ОДА. 

Нещодавно відбувся конкурс на кращий ЦНАП та їх адміністраторів. Перемогу отримали Кременчуцький, Омельницький та Пирятинський. Зараз Полтавський ЦНАП поступає за рівнем обслуговування:

— Порівняли кількість наданий послуг та кількість мешканців, що там обслуговується. Полтавський ЦНАП обслуговує 248 тис. мешканців, Кременчуцький 222 тис. У Полтаві 24 адміністратори, у Кременчуці — 48. По кількості послуг: у Полтавському ЦНАП — 101, у Кременчуцькому більше 300, — розповів перший заступник голови ПОДА Андрій Пісоцький.

Андрій Пісоцький Андрій Пісоцький

На будівництво Полтавського ЦНАПу виділять кошти з обласного, місцевого бюджету. Також проект подадуть на конкурсну програму для фінансування з ДФРР.

— Чекаємо з нетерпіння реалізацію даного проекту. Бо хочемо вже користуватися гарними ініціативами, які запроваджуємо. Приємно, що комісія єдиноголосно розуміє користь проектів, які реалізовуватимемо, — підсумувала Інна Іщенко.

Прес-служба Полтавської ОДА