На початку серпня «Таємнича Полтава» проведе п’ять ексклюзивних тематичних екскурсій

Павленки, карта початку ХХ ст. Павленки, карта початку ХХ ст.

Пошуково-дослідницький проект «Таємнича Полтава» запрошує полтавців та гостей міста на авторські тематичні пішохідні екскурсії у серпні.

6, 10 та 12 серпня на 16:00 буде проведена абсолютно нова тематична екскурсія «Невідомі Павленки». Вона продовжить цикл екскурсій «Історичні райони Полтави». В рамках цього циклу у 2016-2017 роках уже було розроблено та проведено тематичні екскурсії «Німецька колонія» та «Історія Подолу — між рікою і горою». Нова тема проходить по історичному району — колишньому передмісті Полтави — Павленках. Козацьке село. яке стало частиною міста. Місце, де жили видатні діячі культури і науки. Вигляд цієї частини міста за останні 100 років сильно змінився, але все-одно це є один з найкраще збережених історичних районів Полтави. Ми пройдемо рівнинами і ярами, повз поле і через ліс. А ще, побачимо головну «пам’ятку» міста за версією Юрія Тимошенка. Все це — Павленки Приєднатися до екскурсії можуть усі бажаючі. Для цього достатньо подати заявку на сайті організаторів.

6 та 12 серпня на 10:00 буде повторена надзвичайно цікава архітектурна тема «Полтавський Модерн». Вона вже проводилася у 2015 році і зібрала багато позитивних відгуків. Модерн, це не лише напрям в архітектурі, це не тільки стиль в графіці та скульптурі — це тип мислення, це спосіб життя. Він з’явився несподівано наприкінці ХІХ ст. і так само швидко зник після Першої Світової. Модерн підкорив всі країни і залишив сліди майже в кожному місті. У Полтави є своя унікальна історія цього стилю — вона подарувала світу Український модерн. Ця подорож присвячена загадковому і живому, яскравому та вигадливому — полтавському модерну. Тож якщо Ви не були на цій тематичній екскурсії, то можете приєднатися на зручну дату на сайті організаторів.

Нагадаємо, у вересні 2017 року пошуково-дослідницький проект «Таємнича Полтава» відзначить свою четверту річницю. За цей час спеціально в рамках проекту було розроблено 20 авторських тематичних екскурсій, учасники неодноразово були у музеях міста на екскурсіях, квестах, майстер-класах. Проект отримав три нагороди від міської влади. Приєднатися можуть усі бажаючі.

Глаша ЗЕЛЕНА