На підтримку інціатив активних полтавців німецьке товариство «GIZ» виділило близько 30 тисяч гривень

Три дні поспіль у Полтаві проходив масштабний урбаністично-культурний фестиваль «Майстерня міста» в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» та за фінансової підтримки німецького товариства міжнародного співробітництва «GIZ».

Особливість цьогорічного фестивалю — розширення «горизонтів» заходу. Торік він мав лише одну локацію. Нині, окрім центрального майданчика на Театральній площі, до фестивалю долучилися 4 мікрорайони міста — Малобудищанський, Яківці, Левада та Вороніно.

16 та 17 вересня їх жителі презентували свої проекти щодо покращення благоустрою. Своїм прикладом активні мешканці мікрорайонів доводять — мало говорити про проблеми, треба їх вирішувати разом. Кожен з органів самоорганізації населення долучився до фінансування своїх мрій. Частину коштів зібрали самотужки, а частину профінансувало німецьке товариство міжнародного співробітництва «GIZ».

Директор КО Інститут розвитку міста Юрій Левченко та регіональний координатор проекту GIZ у Полтаві Ірина Брижань розігрують цінні призи на закритті фестивалю Директор КО Інститут розвитку міста Юрій Левченко та регіональний координатор проекту GIZ у Полтаві Ірина Брижань розігрують цінні призи на закритті фестивалю

Виступ гурту «Живі барабани», на закритті фестивалю Виступ гурту «Живі барабани», на закритті фестивалю

Активні мешканці селища Вороніна давно прагнули покращити благоустрій мікрорайону, тому реалізували відповідний проект. Тут встановлено шість зупинок громадського транспорту та лавки для очікування.

— Нам взагалі дуже пощастило — торік перемогли у конкурсі міської програми «Бюджет участі». Так у нас з’явився ігровий майданчик «Дитяча казка», — говорить голова комітету органу самоорганізації населення селища Вороніна Лариса Карпова. — На цьому не зупинилися й тепер маємо шість нових зупинок. Самостійно ми зібрали понад 4 тисячі гривень і від «GIZ» отримали ще 10 тисяч гривень.

Мешканці подбали й про естетичний вигляд зупинок — розписали їх в етнічному стилі. Заступниця голови ОСН селища Вороніна Марина Сергеєва за фахом не художник, але результат роботи вражає. Тепер зупинки розписані рослинними орнаментами, різноманітними візерунками:

— Ясна річ, що сама зупинка — це вже необхідність. Тепер є де сховатися від дощу, чекаючи транспорт. А до того ж, така краса вийшла. Приємно дивитися, покращується настрій.

Зупинка громадського транспорту в селищі Вороніна Зупинка громадського транспорту в селищі Вороніна

Свято дворів на Вороніна Свято дворів на Вороніна

На «свято благоустрою» до мешканців завітала секретар міської ради, ініціатор «Бюджету участі» у Полтаві Оксана Деркач.

— Якщо громада активна — є результат. Вперед крок за кроком. Добре, коли є люди, які прагнуть якісних змін і готові активно долучатися. Велике починається з малого. Закликаю всіх не бути байдужими, а разом робити нашу Полтаву прекрасним містом.

Орган самоорганізації населення «Малобудищанський» від «GIZ» на реалізацію свого проекту «Намалюй майбутнє мікрорайону» отримав 6 тис. грн і ще 3,1 тис. грн мешканці зібрали самостійно. Мета проекту — залучення дітей та молоді, дорослого населення до вирішення питань благоустрою мікрорайону, спільна робота щодо його покращення.

До реалізації підійшли творчо. Вихідними днями тут провели спортивно-розважальний захід та різноманітні квести, конкурс малюнку «Яким я бачу свій мікрорайон» для дітей та юних полтавців, провели анкетування серед дорослого населення. За кошти проекту придбали новий ігровий елемент для дитячого майданчика — невеличкий будиночок для малечі.

Активні мешканці вже й окреслили перспективи. На черзі — облаштування стадіону неподалік мікрорайону. Перші кроки на шляху до реалізації задуманого вже здійснили. Жителі подали необхідні документи до відповідних служб про внесення змін до генерального плану міста та визначення цієї ділянки територією благоустрою.

На конкурсі малюнку «Яким я бачу свій мікрорайон» діти намалювали, яким вони хочуть його бачити спортивний майданчик — з турніками, перекладинами та гойдалками.

Святкувала й Левада — проект «Свято дворів на Рибальському» зібрав десятки жителів мікрорайону. З метою популяризації здорового способу життя, залучення юного покоління до заняття спортом, тут встановили футбольні ворота й облаштували територію для заняття спортом.

До речі, грати у футбол зможуть тепер не лише любителі, а й готуватися до змагань спортсмени клубу «Патріот», які до цього часу не мали повноцінного місця для тренувань. Загальна вартість проекту склала 12 тис. грн, 7 тис. грн з яких мешканці зібрали самостійно.

Після встановлення воріт юні спортсмени вже грали в футбол Після встановлення воріт юні спортсмени вже грали в футбол

Актив селища Яківці реалізував проект «Яківці — це ми». Їхня мета — не лише облаштувати громадський простір, а й налагодити контакт між жителями для спільного вирішення проблем селища.

Тут на вихідних відбувся справжній фестиваль творчості. Свої таланти демонстрували дорослі і малеча. Представили вуличну галерею, виставку творчих робіт місцевої молоді, провели майстер-клас.

Зараз на рівчаку та біля крутих підйомів на вулицях мікрорайону встановлюють бордюри. Загальна вартість проекту — 14,1 тис. грн, з яких — 5,4 тис. грн — кошти мешканців.

Фестиваль «Майстерня міста» не лише об’єднав Полтавців довкола спільної ідеї — розвитку та покращення життя у віддалених мікрорайонах, а й започаткував нові традиції, наприклад, проведення так званих «днів благоустрою».

Закриття фестивалю відбулося в неділю на Театральній площі. Між учасниками дослідження мобільності, які відстежували свої пересування за допомогою мобільного додатку Modalyzer, розіграли більше 100 коштовних призів. Серед подарунків — сертифікати на активний і культурний відпочинок: відвідування ролердрому, центру «Дитяча планета», боулінгу, кіно, театру, абонементи до спортзалу. Головний подарунок — дводенний відпочинок на базі «Мис доброї надії».

Як і торік, Майстерня міста отримала неабияку підтримку від містян. Сотні полтавців довели, що готові до якісних змін у розвитку Полтави, а головне — готові до активної участі.

За матеріалами прес-служби Полтавської міської ради