На оновлення кабін для підсудних у райсудах Полтавщини витратять 2,2 мільйона гривень

Сучасна кабіна для підсудних у Апеляційному суді Полтавської області Сучасна кабіна для підсудних у Апеляційному суді Полтавської області | Фото Миколи Лисогора

В районних судах Полтавської області змінять залізні грати на скляні кабіни для підсудних

18 жовтня управління судової адміністрації в Полтавській області уклало договір з підприємством «Форпост» на встановлення в районних судах нових загорож для обвинувачених. За 2 млн 197 тис грн в судах мають встановити 36 скляних кабін для підсудних.

Автозаводський районний суд м. Кременчук
Великобачанський районний суд смт. Велика Багачка
Гадяцький районний суд м. Гадяч
Глобинський районний суд м. Глобине
Зіньківський районний суд м. Зіньків
Карлівський районний суд м. Карлівка
Кобеляцький районний суд м. Кобеляки
Козельщинський районний суд смт. Козельщина
Котелевський районний суд смт. Котельва
Крюківський районний суд м. Кременчук
Лохвицький районний суд смт. Лохвиця
Лубенський міськрайонний м. Лубни
Машівський районний суд смт. Машівка
Миргородський міськрайонний м. Миргород
Новосанжарський районний суд смт. Нові Санжари
Октябрський районний суд м. Полтава
Оржицький районний суд  смт. Оржиця
Пирятинський районний суд м. Пирятин
Полтавський районний суд м. Полтава
Семенівський районний суд смт. Семенівка
Хорольський районний суд м. Хорол
Чорнухинський районний суд смт. Чорнухи
Комсомольський міський суд м. Горішні Плавні

Це третя спроба провести цю закупівлю. Раніше не виходило укласти договір з переможцем через скарги на конкурс. Учасники торгів вказували, що технічні умови написані спеціально під підприємство «Форпост». Наприклад: фіксований в міліметрах розмір профільної труби, товщина скла, фронтальних та бокових секцій та ін. Більше того, учаснику торгів потрібно було надати довідку, що він виконував аналогічні договори у період з 2015-2017 року.

Через скарги Антимонопольний комітет зобов’язав управління судової адміністрації змінити умови, на що вони частково погодилися. Втім, «Форпост» таки здобув бажану перемогу. Однак слід відмітити, що скарги не пройшли даремно. В першому тендері очікувана вартість складала 3,2 млн грн, а «Форпост» пропонував найвищу серед конкуретів ціну, яка була лише трохи нижчою за очікувану. Після низки скарг, «Форпосту» довелося вигравати, зменшивши «апетит» на 700 тисяч гривень, а конкуренти, які раніше пропонували меншу ціну, взагалі відмовилися від участі в останньому тендері.

З Єдиного державного реєстру юридичних осіб відомо, що виробничо-комерційне підприємство ТОВ «Форпост» створене у 1997 році. Співвласниками товариства є Володимир Височін, Юрій Шинкаренко та Геннадій Добринський. За останній рік «Форпост» отримало від судів та судових теруправільні різних областей 9 підрядів на 5 млн грн.

Для чого потрібні нові камери

Тримання підсудного в металевій клітці порушує ст. 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. В 2013 році, після низки скарг підсудних на цю статтю, було внесено зміни в Кримінальний процесуальний кодекс України. В п. 21 «Перехідних положень» КПК вказано:

…заміни у судах загальної юрисдикції металевих загороджень, які відокремлюють підсудних від складу суду і присутніх громадян, на загородження із скла чи органічного скла

Після цього в судах України почалася заміняти металеві клітки на скляні кабінки.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»