На новій 1000-гривневій купюрі буде полтавський вчений

На новій 1000-гривневій купюрі, яку 29 травня анонсував Національний банк України, буде зображений академік Володимир Вернадський.

Раніше ходили чутки, що на новій банкноті номіналом в 1000 гривень буде зображений письменник Пантелеймон Куліш, але це припущення спростували в НБУ.

Нагадаємо, ім’я Володимира Вернадського пов’язано з Полтавською областю – він і жив, і працював в містах та районах області.

Вчений-натураліст є засновником вітчизняної геохімії та Біогеохімії, вчення в біосферу і ноосферу, академік, перший президент АН УРСР.

Наукову діяльність В.І. Вернадський почав в Полтаві в 1883-1884 у складі експедиції вченого-грунтознавця Василя Васильовича Докучаєва.

 Карту і кілька кам’яних баб В. І. Вернадський передав Полтавському музею, заснованого Докучаєвим (подарував 4 тис. зразків грунту, 500 зразків гірських порід і 800 листів гербарію).

Вернадський жив в Полтаві, здійснював екскурсії в околиці міста і віддалені райони, підтримував тісні стосунки з Полтавським земством і Природно-історичним музеєм.

Пам’ятник Вернадському є в Кременчуці  

У Полтаві він організував товариство любителів природи (1918), був активним членом полтавського товариства «Просвіта».

На честь Вернадського в Полтаві встановлено меморіальну дошку, названий провулок  і названа вулиця, відкрито пам’ятний знак в Шишаках.