На маршрути Полтави виїхали два нових тролейбуси

У парку комунального підприємства «Полтаваелектроавтотранс» прибуло. Сьогодні на вулиці нашого міста виїхали два нових тролейбуси з п’ятьох закуплених. Полтавський міський голова Олександр Мамай оглянув техніку та вручив водіям ключі від електротранспорту.

Очільник міста переконує: його позиція — поступово перейти у Полтаві на громадський транспорт подібного зразка. Це дасть можливість вивести пасажирські перевезення в обласному центрі на якісно новий рівень.

— Нові тролейбуси повністю відповідають як українським, так і міжнародним стандартам, — зауважив Олександр Мамай. — Сьогодні потреба у комфортному та доступному громадському транспорті — велика. Тролейбусами користуються усі категорії населення, але найбільше — пенсіонери, студенти, школярі. Важливо, що ці тролейбуси мають низьку підлогу та оснащені пандусами. Тож, ними безперешкодно зможуть користуватися як люди з особливими потребами, так і молоді матусі з дитячими візочками. 

Олександр Мамай разом з колективом Олександр Мамай разом з колективом «Полтаваелектроавтотранс»

Придбання нового електротранспорту — подія не лише для пасажирів, але й для працівників «Полтаваелектроавтотранс». Водій з 32-річним стажем Наталія Бережна зауважує: порівняно зі старими транспортними засобами, у нових тролейбусах працювати набагато зручніше.

— Вони легкі у керуванні. А для мене, як для жінки, це важливо, — розповідає Наталія. — Також тролейбус оснащений бортовим комп’ютером з дисплеєм, на який виводяться основні поточні параметри техніки. Також, є прилади контролю стану ізоляції тролейбуса. Наявна і електронна інформаційна система, що додає комфорту для пасажирів.

Водій тролейбуса Наталія БережнаВодій тролейбуса Наталія Бережна

Головний інженер комунального підприємства Микола Древаль розповідає — новий електротранспорт відповідає усім сучасним вимогам:

— У тролейбусі «Богдан-Т70117» встановлений сучасний електродвигун, новітнє електронне обладнання. У порівнянні зі старими моделями, техніка економніша на 30%. Ця модифікація має тяговий привід з двигуном потужністю 180 кіловат. Такий агрегат значно простіший в експлуатації та не потребує постійного обслуговування. 

Олександр Мамай вручає ключі від нових тролейбусівОлександр Мамай вручає ключі від нових тролейбусів

Міський голова з бригадами, які обслуговують нові тролейбусиМіський голова з бригадами, які обслуговують нові тролейбуси

Нові тролейбуси виробництва Луцького автоскладального заводу закуплені на виконання Програми розвитку міського електротранспорту 2016-2017 року. Минулоріч у липні, відповідно до цього документу, виділили майже 25 млн. грн. на придбання 5 сучасних тролейбусів. Тож, незабаром на транспортні маршрути міста вийде ще 3 нових машини.

Полтавський міський голова наголошує: поповнення тролейбусного парку надасть неабияку допомогу транспортній системі міста.

Довідка: На сьогодні у Полтаві діє 10 тролейбусних маршрутів, на яких щодня працює близько 50 тролейбусів. Кожного дня екологічно чистим транспортом користується більше 80 тис. полтавців та гостей міста, в тому числі представників пільгових категорій населення. Загалом, тролейбусний парк міста налічує 64 пасажирські тролейбуси.

За матеріалами прес-служби Полтавської міської ради