На книжковій барахолці полтавці зібрали майже 11 тис. грн на допомогу онкохворим дітям

30 вересня біля «Арт Платформи 11» пройшла інтелектуальна книжкова барахолка #Літерафест. Частину зібраних коштів учасники передали фонду «Таблеточки» на допомогу онкохворим дітям. Загальна сума склала майже 11 тис. грн.

Інтелектуальна книжкова барахолка #Літерафест — спільна ініціатива ТРЦ «Київ» та незалежного мистецького об’єднання Magnum Opus. На заході полтавці могли поділитися з іншими цікавими книжками, які вже не читають. А частину зібраних коштів кожен передавав фонду «Таблеточки». Ця благодійна фундація займається допомогою онкохворим дітям. 

Книжки на барахолці продавали близько 30 учасників. Вони встановлювали доступні ціни. Тому люди, які прийшли на захід, активно поповнювали свої бібліотеки. Антоніна Білоус, яка продавала літературу на стенді PR-агентства Yoda Consult, розповідає, що деякі відвідувачі забирали книжки коробками. 

Свої книжки на заході продавали громадські організації «Полтавська платформа» та «Нова Полтава», IT-школа Beetroot Academy. Літературу також передали для продажу державні органи: департаменти будівництва та освіти Полтавської ОДА, обласні екологічна інспекція та аудиторська служба. 

Команда Yoda Consult на книжковій барахолці (Роман Повзик, Денис Старостін, Антоніна Білоус) Команда Yoda Consult на книжковій барахолці (Роман Повзик, Денис Старостін, Антоніна Білоус)

Юлія Городчаніна біля стенду Нової Полтави Юлія Городчаніна біля стенду Нової Полтави

Активно брали участь у акції і діти. Вони хотіли допомогти іншій малечі, яка має проблеми зі здоров’ям. До самого кінця заходу залишалися вихованці модельної школи «Століття краси», школи «Паросток», полтавського осередку молодіжної організації «Українська молодь — христові». Активну участь у барахолці взяв також 11 річний хлопчик Ростислав Кавун.

Під час заходу Під час заходу

— Особливо приємно, що захід об’єднав так багато людей з різних сфер. Усі загорілися спільною метою допомогти онкохворим дітям. Дуже показова ситуація з регіональним менеджером IT-школи Beetroot Academy Анною Куриленко. Я три чи чотири рази намагався відправити її погрітися, але вона кожного разу відповідала, що стоятиме до кінця, — розповідає один зі співорганізаторів барахолки Денис Старостін. 

На заході також було кілька фотозон, де відвідувачі могли зробити знімки на пам’ять. Одну із них підготувала «Нова Полтава». Поміж інших атрибутів на ній були дерев’яні написи «#Літерафест» та «Книга дешевше горілки». Останній користувався особливим попитом серед полтавців. 

Виступ поета Павла Коробчука Виступ поета Павла Коробчука

На #Літерафест’і була ще й велика мистецька програма. Свої книжки презентували київські автори Павло Коробчук та Тарас Антипович. Молодіжну літературну сцену підготували Poltava Poem. Крім того, на заході виступали «Театр Сучасного Діалогу» та Тарас Духовний. А за музичний супровід відповідали Костя Калюжний, Олександр Сидоренко та гурт Slam Bang.

На заході вдалося зібрати майже 11 тис. грн. Ці кошти організатори того ж дня надіслали у фонд «Таблеточки».

— Нам вдалося урізноманітнити дозвілля полтавців. Але найголовніше, що ми ще й зробили дуже гарну справу. Зібрані кошти підуть на допомогу тим, хто дійсно цього потребує. Працюватимемо так і надалі. Це далеко не останній захід від нашого торгового центру, — наголосила арт-менеджер ТРЦ «Київ» Валерія Петько.

Юлія ГОНЧАРЕНКО