На добудову спорткомплексу в авіамістечку потрібно ще 100 млн грн

Недобудований спорткомплекс в авіамістечку (травень 2019 року)Недобудований спорткомплекс в авіамістечку (травень 2019 року)

За 12 років на будівництво спорткомплексу на вулиці Петра Юрченка витратили близько $4 млн. Тепер потрібно ще $4 млн — аби закінчити зведення трьох басейнів з кафе, спа та хамамом

Будівництво спортивно-видовищного комплексу з приміщеннями громадського обслуговування, що на вул. Петра Юрченка, 1а, у Полтаві, ведеться вже 12 років. За цей час будівництво встигло перейти від області у приватні руки, далі через місто знову повернутися до області. Загалом на нього витратили приблизно 4 мільйонів у доларовому еквіваленті. Закінчити роботи хочуть за рік і витратити ще близько 4 мільйонів доларів.

Історія будівництва та передачі з балансу на баланс

Будувати спорткомплекс в авіамістечку почала Полтавська ОДА — ще у 2007 році, в період керівництва Валерія Асадчева. За три роки підрядник ПП «Реал-Інвест» спромігся лише встановити металевий каркас. Тому у жовтні 2010 року депутати облради погодили передачу об’єкту в приватні руки — ТОВ «Полтавська нафтова компанія».

У травні 2012 року об’єкт знову передали іншому балансоутримувачу — тепер Полтавській міськраді. Після цього роботи не проводилися ще близько двох років. Правоохоронці шукали, куди були витрачені виділені кошти, влада — розробляла новий проект будівництва та шукала нових підрядників.

Врешті, у 2015 році тодішній міський голова Олександр Мамай назвався ініціатором проекту і розпочалося нове будівництво за іншим проектом — коштом міського бюджету. Закінчити його пообіцяли за рік

Проект будівництва спортивно-видовщиного комплексу в авіамістечкуЕскіз проекту у версії 2014 року

Втім виявилося, що підрядник ПРМБО «Райагробуд» не встигне закінчити роботи в установлений термін. Будівництво не закінчили і наступного року. Ба більше — забудовник пішов з об’єкта, бо, за його словами, йому почали пропонувати короткотривалі договори.

У червні 2017 року будівництво передали ТОВ «Майстер-Буд». Роботи планували завершити наприкінці 2018 року. За традицією, добудувати не встигли, тому строк відтермінували ще на рік.

Зі зміною влади у Полтаві, плани змінилися. У результаті перемовин, довгобуд передали «у спільну власність громад Полтавської області». По факту ж, у 2019 році, недобудований спорткомплекс взяла на свій баланс Полтавська ОДА, яка і розпочинала будівництво понад 10 років тому.

Історія фінансування спорткомплексу

Зрозуміло, що з кожним збільшенням термінів будівництва збільшувалася і вартість робіт. Так, первісна вартість будівництва становила 15 мільйонів гривень. Потім вона збільшилася до 20-ти. У 2010 році роботи оцінили у понад 80 млн грн.

Коли у 2013 році об’єкт передали на баланс міської влади, полтавцям показали проект спорткомплексу, вартістю в 60 млн грн. За два роки, у листопаді 2015 року, Олександр Мамай заявив, що для завершення будівництва вже потрібно не менше 100 млн грн. У 2017-му, завершення будівництва оцінили ще у 102 млн грн, змінивши підрядника і відкоригувавши проект.

Наприкінці 2018 року, під час передачі області, підрахували, що для відкриття спорткомплексу потрібно ще 80 млн грн. У березні 2019-го проект будівництва відкоригували за 1 млн грн. Ще 100 тис. грн витратили на експертний висновок. І ось, у липні, оголосили тендер на продовження будівництва — за 109,8 млн грн.

За інформацією Департаменту будівництва, МіА та ЖКГ Полтавської ОДА та даними порталу публічних фінансів Є-data, з 2007 по 2019 рік на зведення спорткомплексу витратили 70 млн грн.

2007 — 2019
Розпорядник коштів Розмір виплат, грн
Управління капбудівництва Полтавської ОДА 10 135 000,00
Управління капбудівництва Полтавського міськвиконкому 59 386 579,76
Департамент будівництва, МіА та ЖКГ (колишнє УКБ ПОДА) 502 314,27
Разом 70 023 894,03

Враховуючи, що це довгобуд, більш показовою була сума у доларовому еквіваленті. Та просто перевести гривні у долари за сьогоднішнім курсом було б неправильно. Тому ми порахували наступним чином.

Оскільки, за перші 6 років (до середини 2012-го) на спорткомплекс витратили 11 млн грн, то цю частину ми перевели з урахуванням курсу по 8 грн за долар, в середньому. Ще 15 млн грн, витрачених до кінця 2014 року, переводили з курсом по 16 грн за долар, решту — по 27 грн за долар.

Таким чином, загалом за 12 років на будівництво спортивно-видовищного комплексу в авіамістечку вже витратили близько 5 мільйонів доларів. А очікувана вартість закінчення будівництва, за сьогоднішнім курсом, складає понад 4 мільйони доларів. Тобто наразі, загальна вартість будівництва складатиме 9-10 мільйонів доларів.

Оновлені плани на спорткомплекс

Згідно з тендерною документацією, зведення спортивного комплексу мають закінчити у серпні 2020 року. Через перепроектування будівництва, майбутній підрядник має також виконати деякі демонтажні роботи, а потім — обгородити об’єкт.

Оновлений проект будівництва у версії 2019 року

Ескіз проекту у версії 2019 року

За оновленим проектом, спорткомплекс матиме вже три басейни, а не два, як планувалося раніше. Найменший, з габаритами 2,4×6,5 м — буде призначений для дітей і розташований на 1-му поверсі. Два більших розташують на 2-му. Найбільший матиме габарити 50×21 м, 8 доріжок для плавання зі стартовими тумбочками, обхідними доріжками, трибунами для глядачів і призначений для спортивного плавання для дорослих. Середній басейн матиме розміри 25×8 м, три доріжки для плавання і буде призначений для загально-розвиваючих вправ.

План першого поверху

Також на першому поверсі розташують адмінприміщення, магазин спортивних та супутніх товарів, кафетерій з баром та закусочною та приміщення сімейного відпочинку в якому влаштовано басейн для дітей.

План другого поверху

На другому поверсі, окрім двох басейнів, буде зона спа з парною, хамамом та масажем, приміщення медперсоналу, кабінет допінгконтролю, роздягальні, санвузли, студія, кабінети косметологічних послуг, кімнати відпочинку.

План третього поверху

На третьому поверсі облаштують спортзалу для тренування. Нею зможуть користуватися професіональні спортсмени та любителі спортивних тренувань.

Триповерхова цегляна будівля матиме також з підвальний поверх, буде складної форми в плані з габаритними розмірами 45,41×84,78 м. Загальна пропускна спроможність спортивно-видовищного комплексу становитиме 411 осіб і працюватиме там 54 людини з обслуговуючого персоналу.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»