На Дніпродзержинському водосховищі браконьєри виловили занесену до Червоної книги рибу

Сьогодні зранку головний державний інспектор відділу рибоохоронного патруля № 1 з працівниками Сектору водної поліції Кременчуцького ВП ГУ НП в Полтавській області затримали браконьєра. У порушників вилучили 60 кг незаконно виловленої риби, в тому числі й вид, що занесений до Червоної книги України.

На Дніпродзержинському водосховищі поблизу села Солошине Кобеляцького району провели спільні рибоохоронні заходи. В ході заходів затримали двох браконьєрів. Деталі розповіла начальник Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області Оксана Кулинич: 

— Ці порушники здійснювали незаконний вилов водних біоресурсів забороненим знаряддям лову. Вилучили дев’ять ліскових сіток, човен Прогрес з мотором Вихор «25» та 60 кілограм риби. Що особливо прикро, серед незаконно виловленої риби було дві рибини «берш». Цей вид занесений до Червоної книги України, — розповіла очільниця Управління. 

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України «Про розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування (зростання)», збитки за 1 екземпляр риби «берш» становлять 660 грн.

Виловлена риба Виловлена риба

Внаслідок незаконних дій браконьєрів, вилучили: 308 рибин плітки, 34 карася, 2 берша, 4 судака, 16 рибин окуня, 2 ляща, 75 плоскирок. Збитки, нанесені водним біоресурсам, складають майже 33,3 тис. грн.

Довідково: Дніпродзержинське водосховище — одне з шістьох великих водосховищ у каскаді на Дніпрі. Розташоване частково у Кіровоградській, Полтавській та Дніпропетровській областях. Утворене в результаті спорудження Середньодніпровської ГЕС. Використання водосховища комплексне — для енергетики, водного транспорту, зрошування, водопостачання, рибництва і рекреації. У водосховищі поширені 177 видів водоростей та 39 видів вищих водяних рослин. Багато планктонних і донних бесхребетних. У водоймі водиться 30 видів риб (зокрема плітка, лящ, судак, сом тощо). 

Нагадаємо, що вилов риби регулюється Правилами любительського і спортивного рибальства. Про порушення можна повідомити за телефонами гарячої лінії: (096) 682-20-34 та (066) 551-48-37.

Полтавський рибоохоронний патруль