На 8 років засудили 20-річного чоловіка за убивство жінки в Козельщині

8 років ув’язнення отримав 20-річний Максим Кравець із селища Козельщина на Полтавщині. 8 серпня торік він задушив 49-річну Ірину Ігнатенку біля закинутої хлібопекарні.

8 серпня Ірина Ігнатенко з Козельщини провідала доньку Анну, здала аналізи в поліклініці й поїхала додому на попутці.

Ірина Ігнатенко Ірина Ігнатенко

«8 серпня зникла моя мама Ірина Михайлівна Ігнатенко. Зріст — 1 м 53 см, худорлява. Волосся середньої довжини каштанового кольору, очі карі. Можливо має при собі документи на квартиру та земельний пай. Востаннє ми зустрічалися зранку 8 серпня, а до сьогодні (15 серпня) її місцезнаходження невідоме. Благаю всіх, хто має будь-яку інформацію про неї, повідомте», — так про розшук жінки 12 серпня написала до місцевих газет її донька Анна Манженко.

21 серпня близько 21:00 тіло Ірини Ігнатенко знайшли на території колишньої хлібопекарні в Козельщині. Прикиданий гіллям труп під яблунею випадково побачила жінка, яка прийшла на закинуту територію нарвати яблук. Померла Ірина була напівроздягнена.

Через місяць підозрюваного в убивстві затримали. Це 20-річний Максим Кравець з Козельщини. Чоловік має середню неповну освіту, ніде не працював, не одружений. Коли йому було 15 років, вкрав у своєму селищі мопед, за що отримав 3 роки умовного терміну. Він зізнався в убивстві Ірини Ігнатенко.

У суді він розповів, що Ігнатенко прийшла до нього додому опівночі. Він у цей момент зі знайомим ремонтували мопед. Жінка запропонувала їм випити горілки, та чоловіки відмовились. Ірина пішла на заправку ТАТнефть за цигарками.

Свідчення в суді дала працівниця заправки:

«У ніч на 9 серпня вона працювала на АЗС. Приблизно опівночі на АЗС зайшли чоловік та жінка. Вона подумала, що це син з мамою. Потім жінка придбала собі цигарки, а чоловік собі. Жінка перебувала у стані алкогольного сп’яніння, була агресивною. Потім вони разом пішли з АЗС».

Максим Кравець розповів, що наздогнав Ірину по дорозі до заправки.

«Близько 00:40, придбавши цигарки на автозаправній станції, пішли разом в бік території колишньої хлібопекарні, що розташована по вул. Дружби в селищі Козельщина, — значиться у вироку Крюківського райсуду від 27 січня 2020 року. — Проходячи повз територію вказаної колишньої хлібопекарні, Ігнатенко запропонувала Кравцю вступити з нею в статеві зносини. Він погодився. Зайшовши на територію вказаної колишньої хлібопекарні, вступили в статеві зносини».

Тіло Ірини Ігнатенко знайшли на території колишньої хлібопекарні

Близько 1-ї години ночі посварились, Кравець задушив Ігнатенко.

«Жінка нецензурно виражалася в адресу рідних чоловіка», — написано у матеріалах вироку. — Наніс три удари рукою, зжатою в кулак, в область обличчя. Потім перебуваючи в положенні сидячі зверху на тілі потерпілої, схопив долонями обох рук за шию потерпілої, тим самим перекривши останній дихальні шляхи, та став здавлювати пальцями рук шию жінки до настання смерті останньої. Душив приблизно 10 хв. Після цього він відтягнув потерпілу та сховав гілками».

Кравець дістав з поліетиленового пакета Ірини гаманець, з якого взяв собі до кишені срібний хрестик. Вартість прикраси оцінили на 183 грн.

«У пакеті він виявив закаточну машинку, пляшку горілки, які викинув. Потім він пішов додому. Що трапилося нікому не розповів», — з матеріалів справи.

Ірина Ігнатенко жила в Козельщині з чоловіком. Кажуть, що вживала алкогольні напої.

Її співмешканець у суді розповів:

«Проживали разом, орендували хату. 8 серпня 2019 року о 19:00 год. він був на роботі та прийшов повечеряти додому. Жінка була дома. Він повечеряв та пішов на роботу. Вона попрохала у нього гроші на закаточну машинку. У відповідь він сказав їй, що залишить кошти на прохідній, і щоб вона їх сама забрала. Потім він пішов на роботу та залишив 50 грн. на прохідній. Коли він повернувся з роботи до дому, то її не було. Він зустрів знайомого і вони у нього дома пили пиво. Зранку жінки не було. Він зателефонував її доньці та повідомив, що мати не ночувала дома. Дочка подала заяву про розшук», — записано в матеріалах справи.

У суді Кравець визнав свою вину і попросив вибачення в доньки Ірини Ігнатенко, Анни. З 18 вересня 2019 він був під вартою, тому 4 місяці йому зарахували до відбування покарання.

Олена ЛУЦЕНКО, «Полтавщина»