На 1 червня запланований виїзд патрульних поліцейських на траси Київ — Харків та Полтава — Кременчук

Патрульні поліцейські на Hyundai Sonata Патрульні поліцейські на Hyundai Sonata | Фото: slovoidilo.ua

З 1 червня патрульні поліцейські мають замінити колишню службу ДАІ на трасах області

1 червня на траси Київ — Харків та Полтава — Кременчук запланований виїзд екіпажів патрульної поліції. Остаточне рішення виходу дорожніх патрульних поліцейських у Полтавській області визначить Міністр внутрішніх справ.

Патрульні поліцейські на державних трасах будуть виконувати схожі функції з колишнім ДАІ: оформляти ДТП, виїжджати на виклик «102», слідкувати за безпекою дорожнього руху, наглядати за станом дороги. Також патрульні стоятимуть на двох постах в Чутове і Лубнах.

Постова патрульна поліція не буде окремим підрозділом. До неї увійдуть патрульні які працюють в містах Полтава та Кременчук. Патрульні будуть змінювати місце патрулювання — один день на трасі, інший у місті. В перші дні на трасу виїдуть найдосвідченіші поліцейські.

Патрульні на трасах їздитимуть на автомобілях Hyundai Sonata. Також для них можуть виділити новенькі Mitsubishi Outlander з гібридним двигуном. В рамках Кіотського протоколу їх отримало Міністерство внутрішніх справ України, таким чином підсиливши автопарк Національної поліції.

Нові Mitsubishi Outlander у дворі ГУНП у Полтавській області Нові Mitsubishi Outlander у дворі ГУНП у Полтавській області

Скільки екіпажів буде патрулювати в області траси Київ — Харків і Полтава — Кременчук, керівництво поліції не розголошує до офіційного виїзду патрулів.

За словами начальника патрульної поліції Полтави Віталія Мельничука, зараз особового складу Кременчука і Полтави ледь вистачає щоб обслуговувати місто, а прийдеться ще і патрулювати траси. Сьогодні у Полтаві працює 196 патрульних, а на початку роботи їх було 245.

У зв’язку з нестачею патрульних, заплановано проведення конкурсу. Спершу буде сформована комісія відбору кандидатів. Сьогодні обрали двох кандидатів від обласної ради — Михайла Міщенка і Івана Сидоренка.

Іван Сидоренко та Михайло Міщенко Іван Сидоренко та Михайло Міщенко

Ще по одному кандидату запропонують Міністерство внутрішні справ, голова Нацполіції і Департамент патрульної поліції. Після того як буде сформована комісія одразу оголосять конкурс. Конкурсанти пройдуть: тести, фізичну підготовку, медичну перевірку, після чого їх буде рекомендувати комісія. Всього буде оголошено 200 вакантних посад.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»