Мисткиня з Горішніх Плавнів — володарка Гран-прі конкурсу мініатюр серед педагогів позашкілля

Днями в Полтавському ОЦЕВУМі підбили підсумки конкурсу мініатюрних творів серед педагогів декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва закладів позашкільної освіти. Тема цьогорічного змагання — «Колоритний світ народної іграшки: від минулого до сучасного».

У Полтавському обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді (ОЦЕВУМ) конкурс мініатюр серед педагогів позашкілля проводять вже вп’яте. За словами відповідальної за проведення заходу, методиста Центру Наталії Дашко, щороку конкурс набуває все більшої популярності. Цьогоріч близько 100 педагогів із 33-х закладів області підготували 103 роботи.

— Кожен учасник представляв роботу свого напрямку викладання. Тобто, керівники гуртків в’язання подавали в’язані або плетені вироби. Серед учасників — члени спілки майстрів, спілки художників, вчителі-методисти, а також зразковий та народний колективи, — розповіла Наталії Дашко.

Тема цьогорічного конкурсу — «Колоритний світ народної іграшки: від минулого до сучасного». Учасникам потрібно було відслідкувати та зобразити, як змінювалася певна іграшка за історію існування. 

Щоб підготувати роботи, в учасників було два місяці. Про початок конкурсу оголосили наприкінці червня, а роботи приймали до кінця вересня. 

Засідання членів журі відбулося 9 жовтня в ОЦЕВУМ. До складу журі увійшли викладач Полтавської дитячої художньої школи Ірина Конопля, художники-оформлювачі ОЦЕВУМу Наталія Харченко та Олена Давиденко, викладач «Колегіуму мистецтв у Опішні» Юлія Багацька, завідувач науково-дослідного експозиційного відділу етнографії Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Марія Пісцова. 

Мисткиня з Горішніх Плавнів — володарка Гран-прі конкурсу мініатюр серед педагогів позашкілля Мисткиня з Горішніх Плавнів — володарка Гран-прі конкурсу мініатюр серед педагогів позашкілля

Роботи учасників вони оцінювали в різних номінаціях: «Образотворче мистецтво», «Декоративний розпис», «Ліплення», «Вишивка», «Паперопластика», «В’язання», «Художнє ткацтво», «Бісероплитіння», «Вироби із текстилю та шкіри», «Вироби з природнього матеріалу», «Деревообробка». У кожній із них — по кілька призерів. А гран-прі в керівника гуртка «Рукоділля» Центру дитячої та юнацької творчості Горошньоплавнівської міської ради Ганни Горєлової. Свою роботу «Є у мене гарна ляля, мама з ниточок змотала, ще й дві коси заплела, мені гратися дала» мисткиня презентувала в номінації «Вироби з текстилю та шкіри».

Роботи учасників покажуть на виставці Роботи учасників покажуть на виставці

Урочисте нагородження відбудеться згодом. А роботи учасників покажуть на виставці. Її вже найближчим часом організують у Полтаві.

ПОІППО за матеріалами Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА