Миргородський льотчик отримав трофей за виступ на авіашоу у Чехії

Відео польоту Су-27 Олександра Оксанченка на CIAF-2017 Відео польоту Су-27 Олександра Оксанченка на CIAF-2017

Миргородський авіатор Олександр Оксанченко отримав трофей за бездоганний динамічний показ на міжнародному фестивалі «Czech International Air Fest-2017» (CIAF-2017)

Заступник командира з льотної підготовки 831 бригади тактичної авіації повітряного командування «Центр» Повітряних Сил ЗСУ полковник Олександр Оксанченко отримав трофей на міжнародному льотному показі у Чехії. Його виліт журі визнало найкращим у категорії «Бездоганний динамічний показ». На минулорічному авіапоказі CIAF-2016 в Чехії Оксанченко також визнали кращим за виконання фігур вищого пілотажу. Про це повідомила офіцер — прес-секретар 831 бригади тактичної авіації лейтенант Світлана Борисова.

Престижний авіапоказ «Czech International Air Fest-2017» (CIAF-2017) відбувся цими вихідними в чеському місті Градець-Кралове. Українську делегацію очолював заступник командувача з авіації − начальник авіації Повітряних Сил ЗСУ генерал-майор Андрій Ярецький. Україну представили на статичному та динамічному показах двома літаками-винищувачами Су-27 та військово-транспортним літаком Іл-76.

Надзвичайний та Повноважний Посол України в Чеській Республіці Євген Перебийніс назвав виступ українського військового пілота на Су-27 найбільш очікуваною подією цьогорічного міжнародного авіапоказу. Перед початком польотів дипломат завітав на летовище Градець-Кралове, аби поспілкуватися з керівництвом української делегації та самими пілотами.

Полковник Олександр Оксанченко Полковник Олександр Оксанченко

— Мені дуже сподобався динамічний показ у виконанні полковника Олександра Оксанченка. Інтерес до українців пояснюється тим, що нас вже знають в Чехії і що наші літаки є найбільшими та найскладнішими, які з’являються тут. Серед гостей авіапоказу були присутні гетьман Краловоградецького краю, мер міста, чеські політики, зокрема міністр закордонних справ Чехії Любомир Заоралек. Я мав можливість коротко ознайомити з представленими на авіашоу українськими літаками, — зазначив Євген Перебийніс.

Ажіотаж чинився також і навколо нашого військово-транспортного літака Іл-76. Він виявився найбільшим посеред 70 учасників авіапоказу з 10 країн світу.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»