МОЗ: на Полтавщині залишилося 60 тисяч доз вакцини проти кору

Станом на 1 червня 2017 року в області налічується 30 130 флаконів вакцини “Пріорикс” на загальну суму близько 2,4 млн. грн. Такі цифри містяться в опублікованій табличці “Залишки вакцин у регіонах” Міністерства охорони здоров’я.

У кожному флаконі “Пріорикса” міститься дві дози препарату, тому тільки 60 260 дітей Полтавщини отримають захист від небезпечних інфекційних хвороб: кору, краснухи та паротиту. Очевидно, що потреба в такому щепленні у державних поліклініках не задовольняється.

Нагадаємо, вчора приватний медичний центр у Полтаві “Мій лікар” повідомив про те, що у місті зареєстрований перший у 2017 році випадок кору у дитини.

Довідково. Кір – це гостре інфекційне вірусне захворювання з високим рівнем сприйнятливості, яке характеризується високою температурою (до 40,5°C), запаленням слизових оболонок порожнини рота і верхніх дихальних шляхів, кон’юнктивітом і характерною плямисто-папульозний висипом шкірних покривів, загальною інтоксикацією. Кір залишається однією з основних причин смерті серед дітей раннього віку в усьому світі.