МІСТИКА ТА ФЕЄРІЯ, ПОМСТА І СПОКУТА – ГОГОЛІВЦІ ПІДГОТУВАЛИ НОВУ МАСШТАБНУ ПОСТАНОВКУ, ЯКУ ПРЕЗЕНТУЮТЬ В РАМКАХ ФЕСТИВАЛЮ “В ГОСТЯХ У ГОГОЛЯ”

 «Я надзвичайно люблю роботу саме над містичними творами, напевно, тому так полюбилася глядачам « Майстер і Маргарита»– розповідає режисер Серій Павлюк – над нинішньою виставою працювалося легко. Я вже добре вивчив колектив, знаю, як працюють актори, хто з них на що здатен, і яку роль зможе втілити на сцені якнайкраще. Одна з головних рис гарного режисера полягає у таланті працювати з людьми. Тому що актор у театрі – головний. Він доносить ідею, він втілює всі задуми. І тому навчити актора і допомогти йому – головне моє завдання . Сподіваюся, що у мене все вийшло. Адже я співпрацював з чудовими Тимофієм Зінченком та Анною Денисенко, навколо  яких крутилася  основна сюжетна лінія. 

«Страшну помсту» я вже ставив вісім років тому. Втім, це буде абсолютно інша вистава, бо тут інші актори,   інші акценти. Але незмінним є те, що я порушую проблему загальнолюдських цінностей, і намагаюся достукатися до сердець. Мені було цікаво досліджувати, чому людина грішить, що відчуває при цьому, і яку матиме спокуту.». 

ПІД ЧАС РОБОТИ НАД ВИСТАВОЮ  НЕ БРАКУВАЛО НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ ТА НЕПРИЄМНИХ ІНЦИДЕНТІВ

Коли режисери беруться за містичні теми, зазвичай, не бракує містики і в житті.  Так було, коли гоголівці торік ставили «Майстра і Маргариту». Тоді на Сергія Павлюка писали численні анонімки до різних інстанцій. 

«Цього разу без них теж не обійшлося. Але найприкріше, що  багато акторів травмувалися, дехто навіть не зміг продовжувати роботу. Але потім все увійшло в нормальне русло, і сподіваюся, глядачеві  все сподобається» – підсумував Сергій Павлюк. 

Це  вісімдесят другий спектакль Сергія  за дванадцять років практики. Він також  відкрив таємницю: вже існує домовленість про продовження його співпраці з нашим театром. Однак, не зізнався, що саме він поставить наступного разу.

Галина Дем’янець