Містяни обурені встановленими в обласній прокуратурі турнікетами

На головному вході обласної прокуратури у Полтаві встановили високі турнікети, які тепер обмежують вільний доступ у приміщення. Натомість полтавці можуть подати документи у новій приймальні прокуратури поруч з головним входом.

Нещодавно на вході до Полтавської обласної прокуратури встановили нові турнікети. Люди стурбовані: тепер не можна вільно потрапляти у приміщення для того, щоб подати заяву, клопотання або скаргу.

“Мої права безпосередньо були порушені тим, що коли я, як і безліч інших громадян, просто прийшла написати заяву про злочин, — мене обмежили у вільному доступі до правоохоронних органів. Замість того, щоб усе зробити швидко, як воно і має бути, вони змусили нас тільки півгодини добиватися зустрічі з прокурором. Сюди він не виходив — туди нас не пускали”, — розповіла юристка Наталія Кульбакова.

“Я, чесно кажучи, був здивований оцим парканом. Тут же не треба зустрічати танки Гудеріана! Жодна структура, така, як СБУ, як тюрми, не мають того, що має прокуратура. Потрапивши туди, у мене таке відчуття було, що зараз із кабінету вийде Пшонка”, — кажеСергій Машковський, голова ОСББ “Альтанка-4”.

Юристи пояснюють: порушується стаття 19-та Конституції України, адже законодавством не передбачено обмеження доступу громадян до органів державної влади. Також, на їхнє переконання, наявність таких турнікетів порушує Закон України “Про основи соціальної захищеності інвалідів”:”На даний момент турнікет заважає людям на інвалідному візку здійснити своє волевиявлення”, — коментує Олена Петрова.

До того ж, на думку юристки Олени Петрової, обласна прокуратура робить акцент більше на своїй безпеці, ніж на захисті прав громадян:”Адже на даний момент вони знають, що проходять перевірки у всіх державних органах, враховуючи органи прокуратури в Україні. А тому Антимонопольний комітет може завітати до них у будь-який час. Таким чином у них буде можливість або приховати певні документи, або вийти через чорний хід”.

Прес-секретар розповіла, що нові турнікети встановлені як з метою безпеки, так і з метою певних зручностей для працівників.

Але у приміщення все ж таки можна потрапити згідно з певним порядком пропускного режиму: відвідувача має забирати зі входу відповідна особа, до якої він прийшов.

“Громадськість нехай не думає і не турбується, що ми якось відмежувалися від неї. Для зручності відвідування громадян ми відкрили нову громадську приймальню”, — розповідає прес-секретар прокурора Полтавської області Людмила Іващук.

У прокуратурі нам показали нову приймальню для громадян та пояснили, що тільки нещодавно закінчили її облаштування, і тому ще не анонсували це. За словами прес-секретаря, приймальня тільки зараз розпочинає свою роботу, але вже зараз тут одночасно можуть написати скарги чи подати заяви вже декілька осіб.