Місто без маршруток? Перевізники Полтави програють у тарифній “війні”

На сайті Полтавської міської ради з’явилася петиція про розірвання договорів із недобросовісними перевізниками. За три дні – із 13 по 16 грудня –  петиція набрала вже більше потрібної кількості голосів для розгляду міською радою – 338 голосів при потрібних 250.

Наводимо текст петиції.

«У зв’язку з ситуацією, яка склалася в місті, викликана “страйком” приватних перевізників вимагаємо від міської влади негайно розривати договори з недобросовісними перевізниками, які не виконують своїх прямих обов’язків, методами саботажу і шантажу. Тисячі полтавців страждають від свавілля “горе-бізнесменів”. Вимагаємо від міської влади по-максимуму забезпечити маршрути комунальним транспортом і підписувати договори тільки з тими перевізниками, які будуть виконувати всі умови. Також потрібно провести огляд технічного і зовнішнього стану маршрутних транспортних засобів і не допускати до виїзду ті, які не відповідати нормам!»

Тепер петицію повинні розглянути на комісії Полтавської міської ради. Але вже зараз вже можна підводити проміжні підсумки бойкоту перевізників, який вони оголосили у міській раді 3-го грудня. 

1)По-перше, міська рада так і не піддалася на шантаж перевізників. І поки що міська рада не обіцяє маршрутниками ні 8, ні навіть 6 гривень.Якщо тариф і переглянуть, то через два-три місяці. А до того часу місто вже може закупити нових тролейбусів. І потреба у маршрутках відпаде.

2)Замість того, щоб підняти тариф, міська влада попереджає перевізників, які не виїжджають на маршрути, і розриває із ними договори на перевезення. Явно не той результат, якого очікували маршрутники.

3)Жителі Полтави, які і до бойкоту не надто любили маршрутки і маршрутників, після пропозиції «Давай по 8», взагалі перейшли у жорстку опозицію до перевіників. І вищенаведена петиція на сайті міської ради – зайве цьому підтвердження.

Тепер лишається прогнозувати, що із понеділка маршрутники «погодяться» возити полтавців по 5 гривень. Але чи погодяться полтавці їздити по-старому за будь-якими тарифами?