Міський голова Полтави закликав членів ТВК не брати участі у «шабаші» по відкликанню 6 депутатів

Мер Полтави вважає «бєзпрєдєлом» та «шабашем» процес відкликання депутатів — відповідна скарга направлена в ЦВК

Міський голова Полтави Олександр Мамай прокоментував «Полтавщині» збори виборців на телеканалі «Лтава», на яких прийнято рішення розпочати процедуру відкликання 6 депутатів одночасно. «Рідне місто», СДП та «Самопоміч» вважають, що ці депутати, які потрапили в міську раду по їхнім партійним спискам, зрадили і виборців, і партії. Мова йде про депутатів депутатської групи «Єдність»: Оксану Деркач, Ярослава Мартинюка, Володимира Корнійчука, Тимофія Гаєвого та Івана Діденка (усі обиралися від «Рідного міста» окрім Мартинюка (СДП) та про позафракційну Світлану Бондарєву (обиралася від «Самопомочі»).

На думку міського голови, ТВК під тиском політиків може зробити помилку, якщо знехтує законом. Тому він попросив ЦВК та прокуратуру надати оцінку цій діяльності:

— Вчора Центральна виборча комісія України своїм рішенням достроково припинила повноваження Черкаської міської виборчої комісії. І розігнала саме за те, чим збирається займатися наш тервиборчком. Якщо в законі є певна процедура відкликання депутата, то потрібно йти по закону. Але на сьогоднішній день закон трактує міська ТВК, навіть не вона сама, а люди, які, так би мовити, зверху цієї територіальної комісії, які висували членів ТВК. І це прикро. І якщо навіть опозиційні сили оголошували певну кількість виборців, які приймали рішення на «Лтаві», то мені прикро, як міському голові і члену територіальної громади, що 400 людей приймають однакові рішення по відкликанню усіх 6 депутатів. Я впевнений, що ці люди цих депутатів ніколи в очі не бачили, і навіть не знають, що є такі депутати. Тому мені цікаво, як ТВК прийматиме рішення, коли 400 чоловік вирішують за 6-ох депутатів одночасно. Це мені дуже цікаво.

Тому я сьогодні звернувся своїм листом до ЦВК (копію направлю голові ТВК), а також звертаюсь листом до прокурора області. Хочу, щоб ЦВК перевірила ТВК, а прокурор області надав правову оцінку діям ТВК.

Тому мені здається, що деякі політики нашого місцевого рівня трошки загралися. Прикро від того, що депутат дав політичній силі певний відсоток, а його тепер відкликають 400 осіб, які невідомо звідкіля взялися. Тому що самостійно кожна партія не змогла б зібрати 300 виборців. До того ж 10 членів ТВК можуть зробити повне розбалансування в нашому місті. Бо це вже не просто політика, бо за нею стоїть економіка. За політикою стоїть ремонт доріг, дахів, ліфтів; за політикою стоїть оплата праці усім лікарям, освітянам, спортсменам і т.д. Якщо зміни до бюджету не будуть проголосовані, то ті ж лікарі та вчителі залишаться без зарплати.

Хочу звернутися до членів ЦВК, щоб вони не піддавалися на погрози та провокації своїх наставників, якщо на вас тиснуть ваші партійні керівники. Також хочу звернутися до голови ТВК Петренка, щоб він запросив мене на наступне засідання, бо минулі засідання відбувалися невідомо де, я навіть не знав про них. Тому я хочу бути особисто присутнім, як міський голова, на засіданнях ТВК, вранці чи ввечері, чи на вихідних. Я не буду там агітувати, просто хочу виступити перед членами ТВК. Ще раз підкреслюю — не можуть 400 виборців приймати рішення стосовно усіх 6 депутатів. Якщо політична сила хоче відкликати 2-3 депутатів, вони повинні проводити збори окремо. Навіть неозброєним оком було видно, що у них не було цих голосів по кожному депутату.

Мені здається, що домовленість по цим 6 депутатам була кулуарною. І мені здається, що з приводу них не було розмови із жодним членом ТВК. Вони спочатку «по бєспрєдєлу» відкликали депутата Поліщука, побачили, що це працює, і думають, що так само вийде і далі. Але, мені здається, що зараз члени ТВК підійдуть до питання більш виважено. Бо, коли зібрали 300 підписів по Поліщуку, то зібрали саме за одного.

Також у своєму зверненні до правоохоронців я наголошу на тому, що під запис голова ТВК Петренко заявив, що у підписах по відкликанню Поліщука були навіть російські паспорти, то у правоохоронців, думаю, є багато підстав поставити певні запитання. Тим більше, що на минулому засіданні голова Петренко утримався. Думаю, що він ще тоді зрозумів, що до нього буде багато запитань. Тому, мені здається, члени ТВК не мають стосунку до цієї «кулуарщини». І тиснути на них ніхто не має права: ні я, ні політична сила, яка призначала представників по квоті. По-друге, триває судова справа по Поліщуку. Бо можна наприймати зараз рішень, а потім 2 роки виправляти їх. Із 18 членів ТВК прийшли тоді на засідання 11. Це свідчить про те, що 7-8-9 членів ТВК мають свою позицію і на цей «шабаш» просто не прийшли.

Я попросив редактора «Полтавського вісника» звернутися до голови ТВК, щоб ми були присутні, бо на засіданні по перевірці підписів взагалі нікого не було. Тому я беру цю справу під свій особистий, моральний контроль.

Нагадаємо, що на підставі рішення ТВК та партійного керівного органу, замість відкликаного депутата Дениса Поліщука до своїх обов’язків приступив Олександр Кісільов. Ініціатори такої рокіровки вважають це перемогою демократії. Як бачимо, міський голова назвав це «кулуарщиною» та «шабашем».

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»