Міська інспекція контролює благоустрій зон масового відпочинку Полтави

Основне завдання інспекції по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста — контроль за утриманням території міста в належному стані, її своєчасне санітарне очищення, збереження об’єктів благоустрою.

Контролюючи виконання Правил благоустрою міста працівники інспекції здійснюють щоденні рейди-перевірки міських територій. У літній період основна увага акцентується на санітарному стані міських пляжів, зон масового відпочинку полтавців та гостей міста, а також недопущенні торгівлі в несанкціонованих місцях. 

Вчора під час чергової перевірки начальник інспекції Володимир Рак перевірив стан пляжів Подільського та Шевченківського районів, поспілкувався із підприємцями, які здійснюють підприємницьку діяльність на території пляжів. Він перевірив виконання раніше наданих доручень щодо облаштування пунктів медичної допомоги на пляжах. А також місця захисту від сонця, утримання територій у належному стані, облаштування пляжів контейнерами для сміття, питними фонтанчиками, тощо. 

Несанкціонованіе сміттєзвалище на провулку Тупому, 6 Несанкціонованіе сміттєзвалище на провулку Тупому, 6

Усі місця чергування медичних працівників мають відповідні позначки. А на території пляжів розклеєні оголошення із контактами рятувальної службою.

Також цього дня під час рейду було виявлено несанкціоновані точки торгівлі на вулицях Симона Петлюри та Соборності. Порушникам були внесені приписи на припинення порушень. 

Начальник інспекції зазначив, що однією із найактуальніших проблем в місті є несанкціоновано утворені сміттєзвалища.

— Тільки за 1 півріччя працівники інспекції виявили, а комунальні служби ліквідували майже 150 несанкціонованих сміттєзвалищ. Проте полтавці і надалі виносять негабаритне сміття і залишають його на контейнерних майданчиках. Тоді як ні сміттєві баки, ні сміттєвози не придатні до вивозу сміття великого об’єму. Баки псуються і потребують вартісного ремонту, — говорить Володимир Рак.

Під час перевірки 1-го міського пляжу Під час перевірки 1-го міського пляжу

Начальник інспекції нагадує — для вивезення негабаритного сміття необхідно звертатися до КАТП-1628 за тел. 59-29-17.

Також у полі зору інспекції по контролю за благоустроєм — дотримання належного стану будівельних майданчиків та недопущення проведення незаконних робіт з будівництва.

— У Полтаві ведеться активне будівництво. Проте, не на всіх об’єктах дотримаються вимог чинного законодавства в сфері благоустрою. Силами працівників інспекції перевірено санітарний стан 98 будівельних майданчиків, призупинено незаконні будівельні роботи на 14 об’єктах. Найбільші порушення зафіксовано на вулицях Зінківській, 5; Алмазній, 16 та на Маяковського, 5, 7.

Усього ж інспекцією станом на перше липня виявлено 1261 випадок порушення Правил благоустрою та забезпечення чистоти і порядку в місті Полтава. Внаслідок чого, за статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, до адміністративної відповідальності притягнуто 657 осіб та надано 604 приписи на припинення порушення закону. 

Крім того начальник інспекції зазначив, що 16 червня 2017 року рішенням одинадцятої сесії Полтавської міської ради сьомого скликання прийняті нові Правила благоустрою міста Полтави, з якими всі бажаючі можуть ознайомитися на офіційному сайті Полтавської міської ради та в газеті «Полтавський вісник». 

За матеріалами прес-служби Полтавської міської ради