Мешканці Рогізного вимагають у влади Полтави допомоги через підтоплення

Хутко, лише за п’ять днів після публікації петиції про своє горе, мешканці Рогізного змогли зібрали 309 підписів при необхідних 250-ти: аби їх тільки почула влада.Рогізне петиція

На сайті Полтавської міської ради у розділі “Петиції” днями з’явилося чергове звернення. На цей раз йдеться “Про вимогу громади селища Рогізне до міської влади щодо критичного стану з підтопленням житлових будинків селища та будівництво багатоповерхівки, яке погіршить становище”.

У петиції мешканці описують ситуацію. По-перше, кілька десятиліть влада ніяк не створить якісну дренажну систему відведення поверхневих грунтових та зливових вод від приватної забудови, яка кожен рік підтоплюється. По-друге, поруч із приватними будинками планується зведення багатоквартирного житлового будинку на вулиці Великорогізнянська. При цьому міняється функціональне призначення земельної ділянки, що не передбачено Генпланом для даного типу забудови.

Цікаво, що мешканці не просять відмінити суперечливе будівництво. Вони лише просять владу “зобов’язати замовника до початку будівництва багатоквартирного будинку влаштувати та здати в експлуатацію дренажну та водовідвідну систему ґрунтових та поверхневих вод”.

Нагадаємо, про цю проблему щороку пишуть всі полтавські ЗМІ, але влада не поспішає допомагати жителям Рогізного.

Більше того, система електронних петицій на сайті Полтавської міської ради по факту не працює. Справа у тому, що в Положенні про їхній розгляд зазначено, що вони обов’язкові до виконання після голосування за них на сесії міської ради, після попереднього погодження на профільних депутатських комісіях. Хоча цей попередній розгляд таких звернень час від часу відбувається, жодна із 171-ти проголосованих петицій із закінченим терміном голосування не була розглянута на сесії станом на 1 квітня 2017 року. Як стало відомо 0532.ua із достовірних джерел, таке небажання реагувати на електронні звернення полтавців йде особисто від міського голови Полтави Олександра Мамая. Що й не дивно, враховуючи його останню фразу до людей у залі під час сесії 25 березня: “Можете називати мене самим поганим чоловічим органом, аби тільки смоктали”.