Мешканці Полтавщини зекономили понад 1 млн грн, купуючи ліки в аптеках «Полтавафарму»

Найбільше комунальне підприємство Полтавщини упродовж 2016 року взяло курс на соціальну спрямованість аптечної мережі, її розширення та поліпшення якості надаваних послуг. Так, минулоріч основні зусилля направили на відкриття нових аптек і модернізацію існуючих, реконструкцію й енергозбереження аптечних приміщень, упровадження ІТ-технологій, підвищення кваліфікації працівників, розширення поставок ліків ФАПам та амбулаторіям сімейної медицини, впровадження соціальних програм і пільгових знижок.

Найбільше комунальне підприємство Полтавщини

Основний напрямок роботи ПОКП «Полтавафарм» є забезпечення лікувально-профілактичних закладів та мешканців області якісними та безпечними лікарськими засобами, розповідає т.в.о. керівника Валерій Прядко. За словами очільника підприємства — основна мета роботи підприємства нині — соціальний захист та якомога ширше охоплення малозабезпечених людей, які потребують особливої уваги держави. Окрім того, Прядко наголосив, що підприємство також бере активну участь у пілотних проектах на рівні держави.

— Полтавафарм бере участь у проведенні торгів на «ProZorro» з постачання медичним закладам наркотичних засобів та психотропних речовин. Виграли 3 тендери на суму, більш ніж 1,1 млн. гривень. Наразі ми докладаємо максимум зусиль для розвитку м мережі аптек та модернізації існуючих. Нині ми налічуємо 220 структурних підрозділів: — Аптечний склад; 117 аптек, у тому числі — 52 міських (45%), 64 сільських (55%); — 102 аптечні пункти, у тому числі — 32 розташованих у сільській місцевості (31%). Сільська аптечна мережа складає 44% від загальної кількості аптечних закладів Підприємства, — розповідає Прядко.

Керівник Полтавафарму також зазначив, що забезпечення людей ліками відбувається і в населених пунктах, де відсутні аптечні заклади. Воно проводиться через медичних працівників ФАПів або амбулаторій загальної практики сімейної медицини шляхом укладання з ними відповідних договорів. У 2016 році реалізація ліків через медичних працівників ФАПів та лікарських амбулаторій зросла більше, ніж на 5 млн. грн. Валерій Прядко також розповів, що з метою доступності медикаментозного забезпечення у нічний час, цілодобово працює 14 аптечних пунктів. 5 аптечних пунктів — чергові в ургентні дні роботи ЛПЗ у містах обласного підпорядкування та районних центрах області.

Соціальні пільги і знижки

— Як комунальне підприємство ПОКП Полтавафарм основною своєю метою вбачає соціальне спрямування роботи, — говорить тв.о. керівника Прядко. Ми продовжуємо забезпечувати ліками за пільговими рецептами соціально захищені верстви населення. Минулоріч учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС, інвалідам та учасникам війни, дітям-інвалідам в аптечних закладах Підприємства надано знижок до роздрібних цін на суму майже 1 млн. грн, — ділиться інсайдерськими фактами керівник ПОКП.

Очільник Полтавафарму вкотре наголосив, що одним із завдань, що стоїть перед комунальним підприємством, є подальший розвиток соціальної спрямованості. Зокрема, говорить Прядко, нині вже діють мінімальні націнки на ліки та медичні вироби для ветеранів АТО, Другої світової війни та воїнів-інтернаціоналістів у розмірі 5%. Встановлено знижки для пенсіонерів у розмірів 5-7%. Такі ж знижки введено для громадян з вадами слуху, для спілкування з якими фахівці аптек (провізори та фармацевти) спеціально навчалися жестовій мові. Виходячи з місцевих особливостей, у окремих аптеках існують власні соціальні програми і знижки для інших категорій населення.

Нині ПОКП Полтавафарм готує нову систему знижок, до якої включать також програму лояльності для громадян, яким законодавством не передбачені пільги при придбанні лікарських засобів.

Забезпечення населення інсуліном

За словами Валерія Прядка, який уже майже рік намагається привести підприємство до ладу, важливим питанням для Полтавафарму є забезпечення хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну. В 2016 році, за рахунок цільових видатків обласного та місцевих бюджетів, аптечні заклади підприємства відпустили хворим на цукровий діабет препаратів інсуліну на суму майже 47,8 млн. грн., що на 15,7 млн. грн. більше, ніж попереднього року.

Виробництво ліків

— Виробництво лікарських засобів, на сьогодні, здійснюють 2 аптеки підприємства: міжлікарняна аптека № 20 у Полтаві та Кременчуцька міжлікарняна аптека № 212. Виробничі потужності та обладнання МЛА дозволяють збільшити обсяги аптечного виготовлення для забезпечення районів області, — зазначив Валерій Прядко. — Окрім виробництва в аптечних умовах, ми запроваджуємо контрактне виробництво. Наразі вже подано документи на реєстрацію торгової марки ПОКП «Полтавафарм». Відтак ми визначаємось із асортиментом лікарських засобів для контрактного виробництва. Таким чином ми сподіваємося, що це забезпечить зниження роздрібних цін для населення на продукцію контрактного виробництва в порівнянні з аналогами зареєстрованих лікарських засобів, — наголосив т.в.о. керівника ПОКП Полтавафарм.

Розвиток аптечної мережі

За словами Прядка, пріоритетним завданням комунального підприємства є розвиток та оптимізація аптечної мережі. За 2016 рік було відкрито 7 аптечних закладів (3 аптеки в містах Полтава, Миргород, селищі Чорнухи), 2 аптечних пункти в смт. Опішня Зінківського району, с. Рибці, м. Полтава.

— З метою проведення оптимізації мережі, зменшення матеріальних витрат на утримання приміщень аптечних закладів, в селах Омельник та Недогарки Кременчуцького району припинено роботу збиткових аптек № 156 та № 97, натомість, в амбулаторіях загальної практики сімейної медицини відкрито аптечні пункти, що дозволяє в повному обсязі забезпечити ліками мешканців цих населених пунктів. Проводиться ремонт приміщення та готуються документи для відкриття аптечного пункту в смт. Нові Санжари. Для покращення медикаментозного обслуговування населення здійснюється реконструкція та розширення торгових залів аптек №№ 50, 275, міжлікарняної аптеки № 108, м. Полтава, — ділиться Прядко поточними заходами підприємства. — Минулого року на заходи з енергозбереження підприємством було витрачено близько 1 млн. грн. Нинішнього року на ці потреби заплановано вкласти близько 1,5 млн. грн.

Доброзичлива аптека

У мережі ПОКП «Полтавафарм» діє також програма «Доброзичлива аптека». Її мета максимальне поєднання якості ліків із якістю обслуговування. Інститут «Сімейних фармацевтів» у сільській місцевості допомагає консультувати пацієнтів і допомагати обирати найоптимальніші для них лікувальні засоби. 

Фармацевтичний працівник розділяє з пацієнтом відповідальність за результати вживання ліків при допустимому самолікуванні, надає рекомендацію про необхідність звернення до лікаря в тих випадках, які прописуються у протоколах провізора. Кожен фармацевт аптек ПОКП «Полтавафарм» є надійним консультантом і помічником свого клієнта.

Прес-служба ПОКП «Полтавафарм»