Мешканці двох будинків на Європейській скаржаться на тріщини, викликані демонтажем заводу «Знамя»

З початок демонтажу тріщина значно збільшилася З початок демонтажу тріщина значно збільшилася | Фото Яна Пругла

Мешканці будинків на Європейській, 134 та 136 стверджують, що демонтаж корпусу колишнього заводу руйнує їхні будинки

До «Полтавщини» звернулися мешканці двох будинків за адресами: вул. Європейська, 134 та 136, які розташовані навпроти корпусу заводу «Знамя», який наразі активно демонтують.

Мешканка двоповерхового, восьмиквартирного будинку на Європейській, 134 Галина Степанівна говорить, що тріщина на їхньому будинку з’явилася вже давно. Але якщо раніше вона була тонкою, то з початком демонтажу, коли почали скидати з висоти великі залізобетонні конструкції, ця тріщина стала товщиною з палець.

Вид з двору будинку

— У нас майже не щодня тут міні-землетрус — 2 роки тому влада допомогла нам відремонтувати димар, але після цього «гупання» він почав розвалюватися, адже будинок старенький. Ми зверталися до міської аварійної служби 1580, але там відповіли, що це наша приватна власність, тому це не проблема міста. Але ж завод стоїть на землі міста, чому не можна якось вплинути на робітників, щоб вони змінили якусь технологію? Чому там не розмістити кран?

На одноповерховому будинку (на три власника) на фасаді, за словами мешканців, також пішли тріщини, але вони не такі суттєві, як на двоповерхівці.

Двоповерхівка на вул. Європейській, 134 Двоповерхівка на вул. Європейській, 134

Одноповерховий будинок на вул. Європейській, 136 Одноповерховий будинок на вул. Європейській, 136

Нагадаємо, що у 2014 році обласна інспекція ДАБК повідомила, що демонтаж корпусу заводу «Знамя», на вул. Фрунзе, 183 проводиться без дозвільних документів.

У серпні 2017 року демонтаж корпусу відновився з подвійною енергією — і знову, за версією ДАБІ, без дозвільних документів.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»