Мешканці будинку на Гожулівській, 26 просять допомоги у мера Полтави

Через недбалість попередніх балансоутримувачів будинку на Гожулівській, 26 його внутрішні комунікації, облицювальна плитка, дитячі майданчики та під’їзди знаходяться у жахливому стані: ніхто не знає, де «рвоне»

До редакції звернулися мешканці будинку на Гожулівській, 26, в яких комунальних проблем накопичилося — хоч греблю гати. Аби хоч трохи «розгребтися», жителі створили ОСББ. Але при передачі будинку в управління об’єднання співвласників багатоквартирних будинків їм ніхто не допоміг владнати хоча б частину комунальних проблем. Більше того — додаються нові. Так, голова ОСББ Наталія Силенко зазначає:

— Місяць тому, 17 березня, під час прибирання прибудинкової території біля Гожулівської, 20а комунальники не вивезли сміття, а скинули його поруч з контейнерами нашого будинку і просто на наш газон на перехресті Гожулівської та бульвару Несторова. Як свідок даної події, я особисто просила працівників «ЖЕО № 2» не скидати сміття на території ОСББ, однак вони ніяк не відреагували та без коментарів продовжили свої дії. Прошу Олександра Мамая вжити заходів щодо вивезення зазначеного сміття та притягнення винних осіб до відповідальності.

Але це, власне, дрібниці у порівнянні із тим, що роками переживають мешканці дев’ятиповерхівки. Так, вона збудована у 2009 році із порушенням технології укладання цегляної кладки житлового будинку забудовником ЗАТ «ПМК-64». Через що 1 квітня 2013 року мешканцям було не до сміху — обвалилася облицювальна цегла над під’їздом № 3. Над іншими під’їздами спостерігається загроза подібної аварії — тріщини у плитці видно неозброєним оком. Але ніхто з уповноважених структур цим не цікавиться. Відсутня також реакція правоохоронних органів, зокрема прокуратури, щодо оцінки дій (чи бездіяльності) забудовника та контролюючих органів.

— При цьому зазначу, що ДП «Комунальник» передав будинок на баланс ОСББ «Гожулівська, 26» з численними недоліками, які стосуються також внутрішньобудинкових мереж тепло-, водо- та електропостачання. Недостатній рівень робіт по обслуговуванню будинку став, на нашу думку, однією з причин аварії дахового водопроводу з гарячою водою в березні 2011 року, — зазначає Наталія Силенко.

Крім цього, у полтавців викликає занепокоєння стан дитячих майданчиків біля будинків на вул. Гожулівська, 26 та 28. За їхніми даними існуючі споруди морально та фізично застаріли, оскільки були споруджені ЗАТ «ПМК-64» нашвидкуруч з низькою якістю, що призвело до їх передчасного зносу.

— А який жахливий стан дорожнього покриття по бульвару Нестерова між дворами будинків Гожулівська 20а, 22а та 26! Вважаємо, що до руйнування дороги призвело її використання для підвозу будматеріалів важким автотранспортом забудовниками нашого району. Також не відновлено покриття поруч з будинком Гожулівська, 22а після прокладання комунікацій КП «Полтававодоканал» до нового будинку. На даний час стан дороги важко назвати проїзним для легкових автомобілів, а взимку рух транспорту взагалі неможливий, оскільки важко чистити дорогу, яка складається із самих ям. Особливе занепокоєння викликає перехрестя вулиць Гожулівська та бульвару Нестерова біля будинків Гожулівська 26 та 20а, яке чомусь «забули» відремонтувати у 2016 році під час комплексного ремонту вулиць у нашому районі, — підкреслює Наталія Силенко.

Отакі проблеми існують на вулиці Гожулівській. Чи почує їх влада в особи мера Олександра Мамая чи його нового заступника з питань ЖКГ Андрія Ляміна?

Тетяна ЄРМОЛЕНКО для «Полтавщини»