Мешканці багатоповерхівки у Полтаві платять за електроенергію у два рази менше

Жителі 14-поверхівки по вул. Великотирнівській в Полтаві вдвічі менше платять “Полтаваобленерго”, тому що на даху розміщені шість сонячних панелей.

“У літній період електроенергії настільки багато, що ми могли б її вкидати в загальну мережу. Витрати на енергопостачання у нас складають 47 копійок”, – розповів Громадському голова правління ОСББ “Громада-2010” Анатолій Лисенко.

Ще в 2015 році ОСББ взяло участь в суботнику, де перемогло. В якості призу жителі і вибрали сонячні панелі. За одну годину така електростанція виробляє один кіловат електроенергії.

“Виробленої потужності вистачає на освітлення місць загального користування в будинку: під’їзд, підвал, технічний поверх”, – продовжує Анатолій Лисенко.

Однак економити жителі багатоповерхівки почали ще задовго до появи сонячних панелей. Будинок освітлюють близько 70 енергозберігаючих лампочок. На кожному поверсі вбудовані вимикачі світла і датчики руху, щоб світло не горіло протягом цілого дня. Тому за електроенергію жителі платять замість приблизно половину суми.