Мер Полтави задекларував півмільйона гривень зарплати за рік

У 2017 році зарплата міського голови Полтави Олександра Мамая збільшилася майже удвічі і склала півмільйона гривень

31 березня міський голова Полтави Олександр Мамай оприлюднив декларацію майнового стану за 2017 рік. Згідно з нею, минулого року середня зарплата мера склала 43 тис. грн. Крім того, він придбав два раритетних автомобіля.

Надто суттєвих змін нова декларація, у порівнянні з попереднім роком, не зазнала. Жодної нової нерухомості Олександр Мамай не зазначив. Лише склад на вул. Кагамлика, 66 та квартиру, зареєстровану на мати Тамару.

Автопарк міського голови раніше складався із двох ГАЗів 1963 та 1995 р.в., а також КрАЗу 1994 р.в. Нині він поповнився ще двома раритетними автомобілями, загальна вартість яких склала 41,8 тис. грн:

  • ГАЗ 69 1967 р.в.;
  • ГАЗ 704 1970 р.в.

Загалом минулого року Олександр Мамай заробив 521 тис. грн. Це на 206 тис. грн більше, ніж у 2016 році. Тобто в середньому його зарплата склала 43 тис. грн на місяць. У бюджет родини також пішла пенсія матері Тамари Мамай — 19 тис. грн.

На тлі збільшення зарплати майже удвічі, дещо змінився рівень заощаджень міського голови та його родини:

  • 760 тис. доларів та 1,1 млн грн (у власності Олександра Мамая);
  • 870 тис. доларів та 3,8 млн грн (у власності Тамари Мамай);

Розмір готівки мера зменшився на 80 тис. грн, його матері — на 60 тис. грн. Збагатів чи збіднів Олександр Мамай на готівці в іноземній валюті, залежить від того, від якої дати відштовхуватися. Станом на 31 грудня 2017 року (дата звітування по декларації), заощадження мера та його родини збільшилися на 1,3 млн грн. Станом же на сьогодні, вони зменшилися на 770 тис. грн.

Можливо, саме через нестабільність фінансової системи країни, міський голова вирішив трохи покласти на рахунки у банках: 3,4 тис. грн — у «ПриватБанк» і 68,5 тис. грн — в «Укргазбак».

Наостанок, незмінними залишилися офшорні кошти. Олександр Мамай має 2000 акцій кіпрської фірми Mamarel Services Limited, загальною вартістю 21,9 тис. грн.

Додамо, що дані декларації не збігають із інформацією, що вказана на офіційному сайті Полтавської міськради. Останній повідомляє, що міський голова одружений та має двох доньок та сина. У декларації ж дружина не вказана. Крім того, донька зазначена лише одна, а синів — двоє.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»