Мер Полтави: Я маю сумніви, що після обшуків мерії комусь висунуть підозру

Міський голова Полтави Олександр Мамай Міський голова Полтави Олександр Мамай | Фото Миколи Лисогора

Олександр Мамай заявив, що якщо прокуратура знайде винного у розкраданні коштів, то він вважатиме, що вона на своєму місці

Міський голова Полтави Олександр Мамай прокоментував «Полтавщині» обшуки у міській раді в рамках кримінального провадження щодо розкрадання більше 30 млн грн на ремонті доріг.

— У нас генпрокурор більше займається політикою, бо і сам є політиком. Тому я маю сумніви щодо того, що по цій справі комусь висунуть підозру. Але, якщо зловмисника покарають, то я вважатиму, що прокуратура на своєму місці і я подякую їй за те, що вона допомагає боротися із розкраданням коштів. Однак, повторю, я сумніваюся у цьому. Місто продовжує нормально функціонувати, тому нехай правоохоронці також роблять свою роботу і з’ясують, чому якась фірма кудись перевела кошти за виконані роботи. Міська влада за це не відповідає, — повідомив міський голова.

Днями Юрій Шляхта, співвласник та керівник приватного акціонерного товариства «Управління механізації будівництва № 23», на своїй сторінці у Facebook повідомив, що до нього із обшуком прийшли співробітники прокуратури. Тому ми запитали у Олександра Мамая, чи не «УМБ № 23» є тією фірмою, яка кудись «вивела» кошти? На що він відповів, що не знає Юрія Шляхту.

Пости Юрія Шляти у Facebook

Втім, у грудні 2016 року «Полтавщина» вже звертала увагу на те, що полтавська міська влада довіряє кошти з бюджету підприємству «УМБ № 23», яке є фігурантом багатьох кримінальних проваджень та звинувачується у махінаціях та несплаті податків.

У серпні 2017 року ми повідомляли про те, що прокуратура підозрює посадовців УЖКГ Полтави та ПАТ «УМБ № 23», ТОВ «Механізований будівельний центр» й ПП «Будгарант-7» у розкраданні 32 млн грн в період 2015-2016 років. З цієї суми майже 18 млн грн припадає на «Будгарант-7».

20 вересня Генпрокуратура України підтвердила факт обшуків, а також назвала його причини. Головне слідче управління Генпрокуратури України розслідує кримінальне провадження за фактами можливого привласнення бюджетних коштів у Полтаві. Фігурантами справи є службові особи Полтавської міськради, які зловживали службовим становищем. Слідство ведеться за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»